Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Zdjęcia Wodociągów na nagrodzonej wystawie

Wodociągi Kieleckie

Zdjęcia Wodociągów na nagrodzonej wystawie

Zdjęcia Wodociągów na nagrodzonej wystawie Wystawa „COP i Miasto. Nowoczesność i dziedzictwo”, na której znalazły się archiwalne zdjęcia udostępnione przez Wodociągi Kieleckie, zdobyła prestiżową nagrodę Sybillę, przyznawaną w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku.
Nasze hasło to „Wodociągi Kieleckie — spółka z kulturą". Nie są to puste słowa. Wystawa „COP i Miasto. Nowoczesność i dziedzictwo”, na której znalazły się archiwalne zdjęcia udostępnione przez Wodociągi Kieleckie, zdobyła prestiżową nagrodę Sybillę, przyznawaną w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku. Wystawę zorganizowało Muzeum Regionalne w Stalowej Woli, a zdjęcia Wodociągów Kieleckich wraz z przygotowanymi przez naszą spółkę opisami były częścią ekspozycji.
Sybilla to nagroda Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, najważniejsze wyróżnienie w polskim muzealnictwie. Stalowowolskie muzeum otrzymało Sybillę w kategorii „Wystawy przyrodnicze i techniczne".
- Z chęcią włączamy się w inicjatywy kulturalne i artystyczne dotyczące rozwoju naszego regionu. Nasza spółka, która ma już prawie 90 lat, to przecież ważna część historii Kielc i Kielecczyzny. Dlatego bez wahania odpowiedzieliśmy na prośbę muzeum ze Stalowej Woli — komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Wszystko wskazuje na to, że to nie koniec współpracy wodociągowej spółki z muzealnikami. Mają oni bowiem plany stworzenia nowego Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. - Liczymy z Państwa strony na wsparcie w zakresie tworzenia Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego, w którym również ważną częścią będzie tematyka życia miejskiego — napisał do nas Wojciech Chudzik z działu historycznego Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Pełna lista laureatów - kliknij

79
Pierwszy, wciąż eksploatowany zbiornik wody zapewniający jej dopływ do pierwszej sieci wodociągowej w Kielcach liczącej 11 km, ul. Żeromskiego w Kielcach. Uruchomiony w 1929 r.


002
Prezydent RP Ignacy Mościcki oraz dyrektor Wodociągów Kieleckich Olgierd Nowodworski otwierają basen na Stadionie Leśnym w Kielcach, 1933 r.

2018-05-29