Środa, 30 Września 2020, Geraldy, Honoriusza, Wery
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Zapraszamy na Światowy Dzień Wody

Wodociągi Kieleckie

Zapraszamy na Światowy Dzień Wody

Zapraszamy na Światowy Dzień Wody Wodociągi Kieleckie zapraszają w czwartek 21 marca na happening z okazji Światowego Dnia Wody na mostku nad Silnicą. Tym razem dzień wody przypada w roku 90-lecia wodociągowej spółki, więc będą też akcenty historyczne.
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, organizowany od 1972 roku przez ONZ. W Kielcach od lat łączymy ten dzień z pierwszym dniem wiosny, a więc 21 marca, bo tematyka obu wydarzeń do siebie pasuje. Wodociągi Kieleckie wspólnie z Radiem Kielce zapraszają w czwartek o godz. 10 na deptak (mostek nad Silnicą). Będziemy gościć przedszkolaków, którzy przyniosą wykonane w swoich placówkach Marzanny, hałasem przepędzimy zimę, będziemy częstować przechodniów kielecką kranówką i jak zawsze połączymy zabawę z edukacją ekologiczną.
- A ponieważ w tym roku nasza spółka obchodzi 90-lecie, przygotowaliśmy wystawę historycznych zdjęć z budowy i rozbudowy wodociągu i kanalizacji w Kielcach — zapowiada Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Każdego roku Światowy Dzień Wody ma inne hasło. Tym razem jest nim „Woda dla każdego". Wprawdzie u nas praktycznie każdy ma wodę w kranie, świeżą, zdrową i czystą, ale nie jest to oczywiste na świecie. Według danych ONZ 2,1 miliarda mieszkańców naszej planety nie ma dostępu do czystej wody w swoich domach. Jedna na cztery szkoły podstawowe nie ma bieżącej wody i dzieci muszą nosić ją ze sobą lub wytrzymywać pragnienie. 159 milionów ludzi pije wodę czerpaną z rzek, strumieni czy zbiorników otwartych. Jeśli nie zapanujemy nad zmianą klimatu, do 2030 roku 700 milionów ludzi opuści swoje domy z powodu braku dostępu do wody.
- Nad tym hasłem warto się głębiej zastanowić. Pewnie, że nie jesteśmy krajem afrykańskim, gdzie czasami po niezbyt czystą wodę chodzi się kilometrami z kubłem na głowie, ale są jeszcze niewielkie obszary, gdzie wodociąg nie dociera. Jednak obecnie większym wyzwaniem, niż rozbudowa sieci, jest zapewnienie odpowiedniej jakości wody, żeby taka sama, najzdrowsza woda, o odpowiednim ciśnieniu, docierała do każdego, tak jak w haśle ONZ — mówi prezes Milcarz.

plakat-nasz-%C5%9Adw2019
2019-03-18