Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wozi ścieki, dzięki UE

Wodociągi Kieleckie

Wozi ścieki, dzięki UE

Wozi ścieki, dzięki UE Specjalistyczny samochód do przewozu osadów ściekowych kupują Wodociągi Kieleckie, w ramach projektu unijnego. We wtorek 18 grudnia podpisano umowę z dostawcą pojazdu. — Osady trzeba wozić nie tylko na terenie oczyszczalni w Sitkówce, ale i z dwóch pozostałych naszych oczyszczalni w Bartkowie i Barczy — mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Będzie miał cysternę o pojemności 8 tysięcy litrów, teleskopową trąbę do wysysania ścieków i podwozie Renault z automatyczną skrzynią biegów — o taki pojazd wzbogacą się Wodociągi Kieleckie dzięki podpisanej we wtorek umowie. Pojazd jest niezbędny do przewozu osadów ściekowych, które są utylizowane w oczyszczalni ścieków w Sitkówce, ale również może być wykorzystywany podczas udrażniania sieci kanalizacyjnych i innych pracach.
- Zagospodarowanie osadów ściekowych to ostatni etap oczyszczania ścieków. Dzięki nowoczesnej stacji utylizacji osadów ściekowych możemy się ich pozbywać w sposób najlepszy dla środowiska. Ale osady trzeba wozić nie tylko na terenie oczyszczalni w Sitkówce, ale i z dwóch pozostałych naszych oczyszczalni w Bartkowie i Barczy — powiedział po podpisaniu umowy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Samochód będzie kosztował 1 168 500 zł brutto i wyjedzie do pracy najpóźniej w październiku 2019 r.

Zakup pojazdu realizowany jest dzięki Projektowi Nr 4 „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”, z dofinansowaniem z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Woz-osady-18gru18%20%285%29
Na zdjęciu od lewej: Janusz Kruchlik — dyrektor ds. Projektów Wodociągów Kieleckich, Marcin Wałek — dyr. handlowy firmy Pojazdy Komunalne Tymborowscy Sp. z o.o. w Kielcach, Henryk Milcarz — prezes Wodociągów Kieleckich i Władysław Karol Jacewicz — dyr. ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich


Woz-osady-18gru18%20%2816%29


Woz-osady-18gru18%20%2821%29

2018-12-18