Czwartek, 23 Września 2021, Bogusława, Liwiusza, Tekli
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wodociągowy konkurs z okazji Dnia Wody

Wodociągi Kieleckie

Wodociągowy konkurs z okazji Dnia Wody

Wodociągowy konkurs z okazji Dnia Wody
Wodociągi Kieleckie zachęcają do wzięcia udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Wody 2021. – Tegoroczne obchody tego święta, ze względu na pandemię odbędą się tylko w internecie, dlatego chcemy to choć trochę naszym mieszkańcom wynagrodzić i proponujemy udział w konkursie literackim – mówi Henryk Milcarz, prezes wodociągowej spółki.
ONZ od 1992 roku obchodzi 22 marca Światowy Dzień Wody. Niestety, ze względu na pandemię już po raz drugi nie możemy zorganizować kieleckiego dnia wody na deptaku na mostku nad Silnicą, dlatego proponujemy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami – zestawem wodociągowych gadżetów. Zdobędzie je pięcioro autorów najlepszych krótkich utworów literackich (slogan, wierszyk), związanych z tematem tegorocznego Światowego Dnia Wody. Na Państwa maile (adres konkurs@wod-kiel.com.pl) z załączonym utworem, danymi kontaktowymi i dopiskiem w temacie „KONKURS” czekamy do czwartku 25.03.2021 r.
– Tegoroczne obchody tego święta są tylko w internecie, bez ulicznych happeningów, koncertów, festynów. Chcemy to choć trochę naszym mieszkańcom wynagrodzić – podkreśla Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Jak czytamy w informacji prasowej ONZ, Światowy Dzień Wody to święto wody, którego zadaniem jest podnoszenie świadomości na temat globalnego kryzysu wodnego, a głównym celem – promowanie zrównoważonego rozwoju, m.in. zapewnienia zdrowej wody i warunków sanitarnych dla wszystkich mieszkańców planety do 2030 r.
Hasłem tegorocznego Światowego Dnia Wody 2021 jest „Doceńmy wodę”.
– Wodę trzeba doceniać. Wartość wody to nie tylko cena, choć jest ona ważna. Z jednej strony trudno mówić o cenie, kiedy woda pitna jest bezcenna, bo bez niej nie da się żyć. Niemniej jednak ekonomia jest nieubłagana i woda nie tylko u nas, ale na całym świecie stale drożeje. Najważniejsze więc jest to, aby cena czystej i zdrowej wody nie była barierą, zmuszającą uboższych ludzi do korzystania z tańszych, ale gorszych napojów i zaniedbywania higieny. A jeśli tak się dzieje, to trzeba najuboższych wspierać – mówi prezes Milcarz.
ONZ podkreśla, że bez pełnego zrozumienia prawdziwej, wielowymiarowej wartości wody nie będziemy w stanie chronić tego krytycznego zasobu naturalnego z korzyścią dla wszystkich. 22 marca ONZ opublikuje raport o stanie gospodarki wodnej na świecie, skupiający się na tym samym temacie, co tegoroczne obchody i zalecający decydentom kierunki polityki w tym zakresie.
Obchody rozpoczną się w internecie w poniedziałek 22 marca o godz. 7 naszego czasu i potrwają 1,5 godziny. Dostępne będzie tłumaczenie symultaniczne na język arabski, chiński, angielski, francuski, rosyjski i hiszpański. Przemówienia otwierające wygłoszą Sasha Koo-Oshima - zastępca dyrektora Departamentu Lądów i Wody FAO, Qu Dongyu - dyrektor generalny FAO, Audrey Azoulay - dyrektor generalny UNESCO oraz Gilbert F. Houngbo - przewodniczący ONZ-Water i prezes IFAD.

Konkurs
Weź udział w konkursie z okazji Światowego Dnia Wody 2021, do wygrania zestawy gadżetów wodociągowych. Zdobędzie je pięcioro autorów najlepszych krótkich utworów literackich (slogan, wierszyk), związanych z tematem tegorocznego Światowego Dnia Wody. Na Państwa maile z załączonym utworem, danymi kontaktowymi i dopiskiem w temacie „KONKURS” czekamy do czwartku 25.03.2021 r. Konkursowe maile należy wysyłać na adres:
konkurs@wod-kiel.com.pl

Zaloguj się na obchody
Więcej informacji o Światowym Dniu Wody 2021 oraz rejestracja na główne obchody on-line na stronie ONZ:
https://www.unwater.org/worldwaterday2021/

2021-03-22