Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wodociągi wspierają młodych żeglarzy

Wodociągi Kieleckie

Wodociągi wspierają młodych żeglarzy

Wodociągi wspierają młodych żeglarzy Wodociągi Kieleckie zostały mecenasem kieleckich młodych żeglarzy. Umowę o wsparciu przez wodociągową spółkę Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce” podpisano nad zalewem w niedzielę 13 maja 2018.
- Wspieramy młodych żeglarzy, bo pomagamy wszelkim inicjatywom, które wiążą się z wodą. Pamiętam, jak kielecki zalew był takim centrum rozrywkowym, odpoczywało tu wiele osób. Chciałbym, aby to miejsce znowu żyło, a pomaga w tym między innymi klub „Zalew Kielce” - powiedział po podpisaniu umowy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Umowę sponsoringu między Wodociągami Kieleckimi a Uczniowskim Klubem Sportowym „Zalew Kielce” podpisano w niedzielę 13 maja 2018. Ze strony klubu dokument sygnowali jego prezes Andrzej Kosmala i wiceprezes Mariusz Nadrzewia.
Wodociągi Kieleckie wspierają inicjatywy wiążące się z wykorzystaniem wody, m.in. do rekreacji, wypoczynku i sportu, szczególnie przez dzieci i młodzież. Taką działalność od lat prowadzi UKS „Zalew Kielce”, organizując szkolenia żeglarskie na łodziach klasy Optymist i Laser, Lekcje Żeglarskie w szkołach i placówkach edukacyjnych oraz biorąc udział w regatach na terenie całego kraju. UKS „Zalew Kielce” poprzez swoją działalność promuje również nasze miasto i województwo. Teraz do tego grona dołączyły Wodociągi Kieleckie.
Najważniejsze sukcesy sportowe klubu to IX miejsce w Mistrzostwach Polski Laser 4.7 U16 2017 r. (Natalia Borusińska, 2017), powołanie do Kadry Narodowej w lasie Laser 4.7 U16 2016 r. (Natalia Borusińska), I miejsce w Mistrzostwach Polski w klasie Laser 4.7 U16 2014 r. (Hubert Kasiak), II miejsce w Meczowych Mistrzostw Polski Laser Radial 2008 r. (Marcin Pacanowski), 14 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików od 2005 roku, w tym pięć złotych.
Więcej informacji na temat działalności UKS „Zalew Kielce” na stronie internetowej

Galeria zdjęć

2018-05-14