Poniedziałek, 21 Czerwca 2021, Alicji, Alojzego, Rudolfa
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wodociągi na starych fotografiach

Wodociągi Kieleckie

Wodociągi na starych fotografiach

Wodociągi na starych fotografiach Wystawę „Wodociągi Kieleckie – Dziecko Niepodległej Polski”, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę otwarły Wodociągi Kieleckie na rynku. Uroczystości towarzyszyło podpisanie umowy na budowę nowej kanalizacji.
We wtorek 16 października na kieleckim Rynku Wodociągi Kieleckie otwarły wystawę archiwalnych fotografii z czasów II Rzeczpospolitej, obrazujących budowę i rozbudowę miejskiego systemu wodociągów i kanalizacji. Są wśród nich fotografie z budowy linii energetycznej zasilającej ujęcie wody na Białogonie, budowy nieistniejącej już oczyszczalni ścieków na Pakoszu czy otwarcia basenu leśnego w Kielcach, który przed wojną należał do wodociągowej spółki.
Wystawę wspólnie odsłonili prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz, wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski i dyrektor Muzeum Historii Kielc Jan Główka.
- Dzisiaj łączymy historię ze współczesnością. Pokazujemy początki wodociągowej spółki w Kielcach i podpisujemy umowę na rozbudowę naszej sieci. To dobry początek obchodów 90-lecia Wodociągów Kieleckich, jakie przypada w przyszłym roku - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Wystawę można zwiedzać do 30 października br.
Jednocześnie podpisano kolejną umowę na modernizację wodociągu i rozbudowę kanalizacji w Kielcach w ramach unijnego IV Projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Umowa obejmuje przebudowę odcinków sieci wodociągowej na ul. Gen. St. Maczka oraz budowę odcinków kanałów sanitarnych na ul. Prostej i Tarnowskiej. Inwestycja jest współfinansowana z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość brutto 1,7 mln zł.

Galeria zdjęć - kliknij

2018-10-16