Środa, 20 Stycznia 2021, Fabioli, Miły, Sebastiana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wodociągi Kieleckie pomagają młodym żeglarzom

Wodociągi Kieleckie

Wodociągi Kieleckie pomagają młodym żeglarzom

Wodociągi Kieleckie pomagają młodym żeglarzom Umowę o wsparciu dla Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce” podpisały w sobotę Wodociągi Kieleckie. – Takie inicjatywy warto pielęgnować, bo nie ma nic lepszego dla bezpieczeństwa nad wodą jak zaczynanie szkolenia od najmłodszych lat – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
W sobotę 15 czerwca na przystani żeglarskiej nad Zalewem Kieleckim podpisano umowę o wsparciu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce” przez Wodociągi Kieleckie. UKS „Zalew Kielce” zajmuje się szkoleniem młodych żeglarzy. Podpisaniu umowy towarzyszył pokaz żeglarskich umiejętności na najmniejszych żaglówkach klasy Optymist, z którymi pływały  łódź ratownicza i regatowa żaglówka klasy Laser. Z głośników płynęły szanty, a wodociągowa maskotka Dinuś rozdawał łakocie.
- Dzięki już udzielonego wsparciu Wodociągów Kieleckich udało nam się w ubiegłym roku przeszkolić 180 uczniów w udzieleniu pierwszej pomocy i podstawach żeglarstwa. Szkolenie było dla dzieciaków darmowe. Cieszymy się, że i w tym roku będziemy mogli kontynuować naszą działalność – powiedział po podpisaniu umowy Andrzej Kosmala, prezes UKS „Zalew Kielce”.
  – Takie inicjatywy warto pielęgnować, bo nie ma nic lepszego dla bezpieczeństwa nad wodą jak zaczynanie szkolenia od najmłodszych lat – dodał Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.

Galeria zdjęć

2019-06-15