Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Woda dla każdego na deptaku i w „Kubusiu” [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Woda dla każdego na deptaku i w „Kubusiu” [wideo]

Woda dla każdego na deptaku i w „Kubusiu” [wideo] Ćwierć tysiąca dzieciaków na deptaku i pełna sala teatru lalkowego „Kubuś” — takie tłumy świętowały z Wodociągami Kieleckimi Światowy Dzień Wody. Hasłem tegorocznych obchodów było „Woda dla każdego”. Zorganizowaliśmy też wystawę z okazji 90-lecia spółki.
O godzinie 11 w czwartek 21 marca na kieleckim deptaku zjawiło się 250 dzieciaków z 32 kieleckich przedszkoli i placówek wychowawczych. Wspólnie z Radiem Kielce przygotowaliśmy dla nich happening z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny oraz konkurs na kukłę marzanny. Ustawiliśmy też namiot edukacyjny, gdzie opisywaliśmy zalety kieleckiej kranówki i uczyliśmy, jak dbać o przyrodę. Otwarliśmy też wystawę zdjęć archiwalnych „90 LAT KIELECKICH WODOCIĄGÓW”. Przechodnie chętnie oglądali stare fotografie, trochę mniej chętnie częstowali się kielecką kranówką, bo niestety było dość zimno.
Rozgrzaliśmy się w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”, gdzie niezwykłe doświadczenia z wodą i nie tylko zaprezentował nasz Szalony Chemik, czyli laborantka Wodociągów Kieleckich. W doświadczeniach pomagali wiceprezydent Kielc Marcin Różycki, który wyprodukował „pastę do zębów dla słonia” i dyrektor ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich Władysław Karol Jacewicz, który podpalił sztuczny wulkan.
Wychodzący z sali młodzi widzowie częstowali się wodą z wodociągowego saturatora.

Relacja wideo

Galeria zdjęć


2019-03-22