Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Wigilia z czekiem od Wodociągów [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Wigilia z czekiem od Wodociągów [wideo]

Wigilia z czekiem od Wodociągów [wideo] Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” miał swoją tradycyjną wigilię w WDK, na którą zaprosił przedstawicieli Wodociągów Kieleckich. Jesteśmy mecenasem tych niezwykłych artystów i przygotowaliśmy się tak, jak na mecenasa przystało.
Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” działa przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Tworzą go niepełnosprawne dzieci i dorośli. Prezentują na scenie wzruszające, piękne, taneczne i muzyczne spektakle oparte na polskim folklorze, historii, religii. Przygotowują specjalne stroje i scenografię. Ze swoimi spektaklami jeżdzą po Polsce i świecie, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Od lat Wodociągi Kieleckie są mecenasem tego niezwykłego zespołu. Podczas wigilii zespołu Uśmiech w sobotę 16 grudnia przygotowaliśmy niespodziankę — czek na 10 tysięcy złotych, który wręczył prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
- Życzę wszystkim Państwu, a szczególnie członkom zespołu, aby z ich twarzy nigdy nie znikał uśmiech. Ale wiem, że dla waszej działalności potrzebny jest nie tylko entuzjazm, ale i środki, dlatego o was nie zapominamy — powiedział prezes Milcarz.
Po błogosławieństwie, którego udzielił wszystkim zgromadzonym ks. bp Marian Florczyk, zespół Uśmiech zaprezentował swoje najnowsze przedstawienie oparte na polskich i zagranicznych kolędach i piosenkach świątecznych. W rolę św. Józefa wcielił się senator RP Krzysztof Słoń, który sam i w duecie zaśpiewał kilka piosenek. W grupie górali wystąpił Jarosław Machnicki, dyrektor WDK. A swoją kolędę policyjną odśpiewała delegacja funkcjonariuszy z Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach.

Wideo


Galeria zdjęć
2017-12-19