Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Więcej wody dla inwestorów

Wodociągi Kieleckie

Więcej wody dla inwestorów

Więcej wody dla inwestorówWodociągi Kieleckie modernizują magistralę wodną na potrzeby nowych inwestorów na Niewachlowie. Uzyskają oni dostęp do najlepszej kieleckiej kranówki, będzie możliwa budowa całkiem nowej sieci wodociągowej. - Kiedy będzie woda, będą nowe firmy, a więc i nowe miejsca pracy – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
To przełom w uzbrajaniu obszaru nazwanego w planie zagospodarowania przestrzennego „Terenem przemysłowym Niewachlów I”, obejmującym działki na obszarze między ul. Batalionów Chłopskich, Malikowem i obwodnicą E7. W poniedziałek Wodociągi Kieleckie rozpoczną przebudowę fragmentu największej magistrali, o przekroju 600 mm. Tak duża ilość wody wystarczy na budowę całej nowej sieci wodociągowej dla obecnych i przyszłych inwestorów na tym terenie. 
- Jak wiadomo, bez wody nie ma życia, ale nie ma też biznesu, rozwoju gospodarczego. Wychodzimy naprzeciw potrzebom rozwijającego się miasta. Kiedy będzie woda, będą nowe firmy, a więc i nowe miejsca pracy – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Pierwszy z wielkich inwestorów już czeka na tę modernizację. Jest to budujące się w tym miejscu olbrzymie centrum logistyczne firmy Panattoni Europe Sp. z o.o. 
Modernizacja rozpocznie się o godz. 18 w poniedziałek 22 października i może potrwać ponad dobę. Wiąże się ona m.in. z odwróceniem kierunku przepływu wody w sieci wodociągowej w północno-zachodniej części Kielc. W tym czasie może wystąpić chwilowe pogorszenie jakości wody w dzielnicach Niewachlów, Czarnów, Herby, Łazy, Gruchawaka i Skrzetle.
2018-10-20