Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Udane jubileuszowe Święto Wody

Wodociągi Kieleckie

Udane jubileuszowe Święto Wody

Udane jubileuszowe Święto Wody Kielczanie szczelnie wypełnili plac Artystów podczas tegorocznego Święta Wody zorganizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Hitem był ponaddwugodzinny koncert Czerwonych Gitar, ale i inne atrakcje przyciągnęły wielką widownię.
Podczas koncertu Czerwonych Gitar widać było, że dobrze bawili się nie tylko widzowie, ale i sam legendarny zespół. Muzycy chętnie bisowali, odwdzięczyli się widowni pokłonami i ciepłymi słowami. A przebojów zagrali tyle, że można by z nich zrobić kilka dobrych płyt.
Wcześniej wystąpił nasz rodzimy zespół Arianie, którego kariera przeplatała się z historią Czerwonych Gitar. Dzieci bawiły się świetnie przy bajce „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”.
Wszystkich przywitali prezydent Kielc Bogdan Wenta, wiceprezydent miasta i przewodnicząca Rady Nadzorczej Wodociągów Kieleckich Danuta Papaj, wójt Masłowa Tomasz Lato i oczywiście prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Dostojni goście mieli też trochę sympatycznej pracy, bo wręczali nagrody przedszkolakom, uczestnikom konkursu plastycznego o wodzie.
Nasz główny konkurs związany był z przypadającym w tym roku jubileuszem 90-lecia kieleckich wodociągów. Rower wygrała Karolina Dobosz, autorka rymowanego sloganu reklamowego o kieleckiej wodzie.

Kraków ma Wawel
Ogrodnik szpadel
Gdańsk ma morze
Łysica gołoborze
Ala ma kota
Francuzi peugeota
Dzieci wakacje
Maklerzy akcje
Mediolan modę
Kielce Zdrową Wodę.

Również z jubileuszem związana była wystawa fotograficzna, którą ustawiliśmy na placu Artystów. Było na niej kilkadziesiąt archiwalnych zdjęć, najstarsze z 1928 roku, skonfrontowanych ze współczesnymi fotografiami.
Podczas całej, trwającej prawie osiem godzin imprezy częstowaliśmy kielczan kranówką z saturatora i watą cukrową. A dobrej zabawie sprzyjała świetna słoneczna pogoda.
Zabawę zakończyła potańcówka przy muzyce na żywo, wykonywanej przez kielecki zespół K2.
Święto Wody odbyło się w sobotę 22 czerwca 2019 i było jednym z wydarzeń w ramach tegorocznego Święta Kielc.

Galeria zdjęć

Relacja i wideo "Echa Dnia"


Relacja Telewizji Świętokrzyskiej


2019-06-25