Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Taniec pod gwiazdami z Wodociągami

Wodociągi Kieleckie

Taniec pod gwiazdami z Wodociągami

Taniec pod gwiazdami z Wodociągami

Zamienimy plac Artystów w wielką salę balową – taki pomysł mają Wodociągi Kieleckie na zakończenie tegorocznego Święta Wody, towarzyszącego Świętu Kielc. Ale zanim zacznie się potańcówka, na kielczan czeka wiele atrakcji, m.in. występ Krzysztofa Respondka, koncert Top One, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

Święto Wody jak co roku odbędzie się podczas Święta Kielc, w sobotę 23 czerwca na pl. Artystów. Tam Wodociągi Kieleckie ustawią scenę, na której odbywać się będą konkursy oraz występy artystów. A na koniec usłyszymy muzykę taneczną i dyskotekową. Wstęp na Święto Wody jest darmowy.
- Marzy mi się, aby plac Artystów zamienił się w wielką salę balową, albo dyskotekę, jak kto woli. Zapraszamy wszystkich do tańca, młodszych i starszych, amatorów i zawodowców, nieśmiałych i odważnych. Bawmy się i cieszmy naszym świętem – zaprasza Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Do tańca będzie grał kielecki zespół K2.
„Zabawa pod gwiazdami z kieleckimi Wodociągami” zakończy ten bogaty w atrakcje dzień. Wcześniej, o godz. 15.30 na scenie będzie można zobaczyć coś dla najmłodszej publiczności – spektakl z przesłaniem ekologicznym „Kapitan porządek” w wykonaniu artystów Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ.
Przez kilka godzin będziemy również zbierać propozycje literackie w konkursie na krótki utwór literacki lub slogan reklamowy poświęcony kieleckiej kranówce. Na zwycięzcę czeka główna nagroda, będą też nagrody dla wyróżnionych autorów.
Wieczorem wystąpią gwiazdy - Krzysztof Respondek, aktor, piosenkarz, artysta kabaretowy, członek kabaretu „RAK” oraz Zespól TOP ONE. Top-One powstał w 1989 r. Jest legendą disco-polo. W ciągu już niemal 20 lat istnienia z zespołem współpracowało na stałe lub gościnnie bardzo wielu muzyków. Zespół wylansował takie hity jak „Ciao Italia”, „Wejdziemy na top”, „Chinatown”, „Lśnienie gwiazd”. Top-One nagrał 15 własnych albumów, siedem remiksów i płyt okolicznościowych a jego utwory znalazły się na kilkudziesięciu składankach muzyki tanecznej i disco-polo.
Jak zwykle występy na scenie to nie wszystkie atrakcje. Na placu Artystów staną namioty informacyjne Wodociągów Kieleckich, gdzie będzie można się dowiedzieć o składzie mineralnym kieleckiej kranówki, o tym, jak i skąd jest wydobywana i jak dbamy o jej doskonałą jakość. Dzieci będą mogły bawić się w „Strefie wody” a wszyscy, mali i duzi spróbować waty cukrowej oraz kranówki w wersji gazowanej, z saturatora, z sokiem lub bez. Celem Święta Wody jest bowiem nie tylko zabawa, ale i edukacja. Wodociągi Kieleckie promują kranówkę, bo jest ona najzdrowszym napojem, który mogą pić bez przegotowania, filtrowania i uzdatniania, bezpośrednio z kranu osoby w każdym wieku.

Program Święta Wody
15.00 Rozpoczęcie festynu „ŚWIĘTO WODY”
15.30 - 16.15 KAPITAN PORZĄDEK – spektakl Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ   
16.30 - 17.30 Występy lokalnych talentów oraz wokalisty ROMANA GRZEGORCZYKA – laureata scyzoryków 2016 i 2017 w kategorii senior solista 
17.30 Oficjalne otwarcie festynu „ŚWIĘTO WODY”. 
17.35 Wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla przedszkolaków
17.50 FINAŁ KONKURSU GŁÓWNEGO  – konkurs trwa od godz. 15.00 do godz. 1700, zadanie polega na napisaniu krótkiego utworu literackiego (wiersza, fraszki itp.) lub sloganu reklamowego poświęconego kieleckiej kranówce   
18.00 GWIAZDA WIECZORU – KRZYSZTOF RESPONDEK  aktor, piosenkarz, artysta kabaretowy, członek kabaretu „RAK”
19.00 GWIAZDA WIECZORU – Zespól TOP ONE
20.00 - 21.50 ZABAWA POD GWIAZDAMI Z KIELECKIMI  WODOCIĄGAMI – Wodociągi Kieleckie zapraszają mieszkańców do wspólnej zabawy na Placu Artystów przy akompaniamencie ZESPOŁU K2 z Kielc  

TopOne-koncert2
TOP ONE

Respondek
Krzysztof Respondek


2018-06-22