Czwartek, 01 Października 2020, Heloizy, Igora, Remigiusza
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Sokoły śpiewały i bisowały, ludzie tańczyli

Wodociągi Kieleckie

Sokoły śpiewały i bisowały, ludzie tańczyli

Sokoły śpiewały i bisowały, ludzie tańczyli Na tak żywiołowy występ, jak koncert okolicznościowego chóru „Sokoły”, warto było czekać. Szefowie Wodociągów Kieleckich wraz z wójtem Masłowa i animatorem kultury z WDK zaśpiewali na kieleckiej scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć okolicznościowego zespołu muzycznego, w składzie: prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz, dyrektor finansowy Wodociągów Kieleckich Władysław Karol Jacewicz, wójt Masłowa Tomasz Lato i animator kultury w WDK Tomasz Irski. Zespół jest bardzo okolicznościowy, bo występuje w zasadzie tylko raz w roku. „Sokoły” zaprezentowały zestaw piosenek biesiadnych i patriotycznych, ze sztandarowym wykonaniem „Hej, sokoły”. Występ na kieleckim rynku tak się spodobał, że zgromadzona publiczność domagała się (i doczekała) bisu. A niektórych skoczna muzyka porwała do tańca.
- Jesteśmy tu po to, aby Państwu poprawić humor i żeby wszyscy jeszcze chętniej wrzucali datki do puszek — powiedział przed występem prezes Milcarz.

Galeria zdjęć
2019-01-14