Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Serce do serca dla Tomka

Wodociągi Kieleckie

Serce do serca dla Tomka

Serce do serca dla Tomka Tomek, syn pracownika Wodociągów Kieleckich uległ wypadkowi i teraz potrzebuje kosztownej kuracji i rehabilitacji. Pomóżmy! W piątek w WDK Wielki Koncert Charytatywny dla Tomka Lewickiego. Początek godz. 17.
Tomek Lewicki ma 28 lat. To skromny i ambitny młody człowiek, którego życie zwolniło swój bieg pewnego listopadowego dnia. Tego dnia plany, marzenia i wyzwania w kilka chwil ktoś odłożył na górną półkę, na później, na potem. W 2017 roku Tomek uległ wypadkowi na basenie i do dziś pozostaje w stanie śpiączki. Kocha sport i góry; kibicuje w taki sposób, że jego pomysły na meczowe oprawy widziały już tysiące innych kibiców. Wspina się zawsze ze wzrokiem skierowanym ku szczytom, a nigdy w dół. Tomek jest walecznym, silnym facetem, na którego wsparcie zawsze można liczyć. Dziś on potrzebuje naszej uwagi, siły i wsparcia.
Pracujemy w Wodociągach Kieleckich z tatą Tomka i bardzo chcieliśmy jemu samemu i jego rodzinie pokazać, że na koleżanki i kolegów z pracy mogą liczyć. Tak powstał pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego, z którego dochód zostanie w całości przekazany najbliższym Tomka. I ruszyła lawina zdarzeń, powódź serc i rzeka chęci do pomocy w organizacji tego — już dziś to wiemy — wyjątkowego wydarzenia. I zagarnęła wielu innych, którzy mają serca otwarte na potrzeby drugiego człowieka.
Efekt naszych działań jest taki, że 17 maja w WDK w Kielcach podczas WIELKIEGO KONCERTU CHARYTATYWNEGO wystąpią dla Tomka ludzie o złotych sercach i pasji do życia. Taką osobą jest bez wątpienia Maksym Rzemiński, wirtuoz fortepianu, którego muzyka porusza nie tylko klawisze, ale i ludzkie serca. Takimi są też pozostali wykonawcy: Akademia Muay Thai Kielce, Magdalena i Piotr Sarnot, Studio Tańca i Stylu „Rewanż” - „Rewanż Team” Rodzice i Szkoła Tańca Layla.
To samo trzeba powiedzieć o darczyńcach, którzy przekazują nam codziennie tony dobrych myśli, litry nadziei i kilometry ciepłych słów oraz wyjątkowe dary. Biletem wstępu niech będzie chęć pomagania, a okazji do tego podczas tych wyjątkowych 2 godzin dostarczymy my wszyscy. Serce do serca — zróbmy tę zbiórkę dla Tomka Lewickiego i jego bliskich.
Pieniądze zebrane podczas koncertu i w wyniku aukcji zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Tomka.

Przedmioty licytowane podczas koncertu:

Przedmioty wykonane przez pracowników Wodociągów Kieleckich na licytację:
1. Obraz wykonany techniką haftu krzyżykowego w starozłotej ramie, przedstawiający dwie arystokratki, wykonany oraz przekazany przez pracownicę Wodociągów Kieleckich.
2. Czarno-biała grafika wykonana techniką haftu krzyżykowego w czarnej ramie, przedstawiająca młodą parę zakochanych, wykonana oraz przekazana przez pracownicę Wodociągów Kieleckich.
3. Drewniana łyżka z mahoniu sapeli w wersji afrykańskiej, w eleganckim pudełku
z sosny polskiej, z puszczy jodłowej wypełnionej wiórami ze śliwki, wykonana oraz przekazana przez Krzysztofa Rakowskiego, pracownika Wodociągów Kieleckich.
4. Nóż grzybiarza — ostrze wykonane ze stali chromowo-krzemowej 50HS (używanej do wykonywania sprężyn), rękojeść zdobi poroże jelenia z dodatkiem z drzewa egzotycznego (babinga) w eleganckim sosnowym pudełku wykonanym oraz przekazanym przez Marcina Włodarczyka pracownika Wodociągów Kieleckich.
5. 3 Nowoczesne, eleganckie Eko-torby, wykonane ze sznurka bawełnianego, stanowiące doskonałe dopełnienie każdej stylizacji, wykonane i przekazane przez Barbarę Niziołek, pracownicę Wodociągów Kieleckich.
Przedmioty od sportowców:
6. Koszulka PGE Vive Kielce z niezwykłą historią w tle. Wylicytowana na jednym z finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przekazana na licytację, aby mogła nieść pomoc kolejnym osobą.
7. Od naszych artystów – sportowców – wojowników: Czapka, koszulka Muaythai w rozmiarze L oraz dwie butelki na wodę kranową, ważną podczas morderczych treningów, przekazane przez Akademię Muaythai Kielce.
8. Książka „Wojownik” z autografem autora Karola Bieleckiego polskiego piłkarza ręcznego, uczestnika Igrzysk olimpijskich, wicemistrza świata.
9. Karta podarunkowa do wykorzystania w restauracji Solna 12 Restaurant & Wine Bar w Kielcach przekazane przez jej właściciela Karola Bieleckiego.
10. Koszulka reprezentanta Polski, mistrza kraju, pięściarza Daniela Adamca
z autografem.
11. Narta, na której swoje sukcesy osiągali skoczkowie kadry A pod wodzą trenera Stefana Horngachera. Na narcie marki Fischer widnieją autografy reprezentantów Polski w skokach narciarskich: Stefana Huli i Jakuba Wolnego.
12. Koszulka przekazana na licytację przez firmę 4F Polska z limitowanej kolekcji 100-CH. Do koszulki dołączona jest pocztówka z autografem Mistrza Kamila Stocha. Linia 100-CH została stworzona z myślą o kibicach skoków narciarskich oraz wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Ubrania z kolekcji nawiązują do ulubionej kolorystyki jej współtwórcy Kamila Stocha.
13. Wielka paczka z gadżetami sportowymi przekazana przez przyjaciół, z którymi Tomek dzieli wspólne kibicowskie pasje. Na paczkę składają się m.in. prezenty od sklepu D3G, stowarzyszenia złocisto-krwiści, kolegów Tomka, z którymi tworzył wspólnie stadionowe oprawy na meczach Korony.

Przedmioty od artystów i inne wyjątkowe:
14. Piękne, unikalne obrazy, pamiątki z wypraw i podróży, jeden oprawiony w piękną ramę i szkło, ręcznie malowany na płótnie, motyw afrykański. Drugi egipski papirus, również oprawiony w piękną ramę i zabezpieczony szkłem. Oba dary pochodzą od Marszałek Renaty Janik. Podobnie jak piękna figurka anioła, ceramiczna i pomocna w charakterze stróża i przyjaciela.
15. Prezent z humorem od chłopaków z KSM-u: dwie koszulki w rozmiarach S oraz XL, a także płyta z występami Kabaretu Skeczów Męczących.
16. Płyta „O mnie o tobie o nas” Andrzeja „Piaska” Piasecznego polskiego piosenkarza, tekściarza, aktora i osobowości telewizyjnej, z bardzo osobistą dedykacją autora, adresowaną do osoby, która wylicytuje ten przedmiot.
17. Kolekcja pięciu czapek firm motoryzacyjnych: Arrinera Racing, Good Year, Selenia Motor Oil, Fiat Professional, 500 X przekazane przez Grzegorza Romańskiego właściciela kieleckiej restauracji Monte Carlo.
18. Samochód – prawdziwe cacko: Audi A4 w skali 1:24, model metalowo-plastikowy samochodu firmy Welly przekazany przez Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach Czesława Dawida.
19. Obraz olejny z 2008 roku, autorstwa Janusza Orzechowskiego, artysty ze Szczecina, malarza, grafika komputerowego i ilustratora. Jest to portret kobiety o tajemniczym spojrzeniu. Dama na obrazie może i nie jest doskonała, a czas nie obszedł się z jej wizerunkiem bardzo łaskawie, ale znajdzie z pewnością kogoś, kto ją pokocha z głębi serca.
20. Dwa jubileuszowe medale SHL (złoty i srebrny) należące do jednego z dyrektorów ekonomicznych firmy, otrzymane z okazji 65-lecia Fabryki Samochodów Specjalizowanych w Kielcach, a także broszura wydana z okazji obchodów
100-lecia istnienia Zakładów Wyrobów Metalowych „SHL” S.A przekazane przez Maksyma Wyderskiego pracownika Wodociągów Kieleckich.
21. Tort od cukierni Banatkiewicz, mieszczącej się w Kielcach przy ul. Staszica 10 A, firma z tradycjami, na stałe wpisana w krajobraz naszego miasta. Na torcie napis adresowany do szczodrego nabywcy: „Najsłodszy dar serca”. Deser idealny: wylicytowany będzie jeszcze lepiej smakował.

Strefa fitness, uroda i moda
22. Sukienka z pracowni Ewy Łukawskiej. Urzekająca sukienka przed kolano, rozmiar 38, w klasycznej i eleganckiej kolorystyce, z żakardową górą, z przodu delikatne kontrafałdy. Sukienka przyjemna w dotyku i ładnie składająca się na ciele. Może być prawdziwą perłą w szafie kobiety z klasą, współczesnej Audrey Hepburn. Ewa Łukawska to utalentowana projektantka z Kielc, która tworzy damskie kolekcje ubrań w nowoczesnym i eleganckim stylu, ze świetnej jakości materiałów. Projektuje dla kobiet odważnych, silnych, pewnych siebie, a jednocześnie wrażliwych i delikatnych. Jej ubrania to klasyczna elegancja, w której świetnie będzie wyglądała każda kobieta, bez względu na rozmiar. W kolekcjach projektantki można znaleźć: dopasowane sukienki, eleganckie płaszcze, spodnie i spódnice, ale też ubrania casualowe i balowe suknie na wielkie wyjście. Projektantka wypracowała swój własny, indywidualny styl, w którym dużą rolę odgrywają świetne krawiectwo, przemyślane detale, a esencję stanowi kobiecość. Obecnie pracuje pod własnym nazwiskiem, prowadząc butik i autorskie atelier w Kielcach przy ul. Szwoleżerów 17.
23. Vouchery upominkowe na zajęcia fitness: w wymiarze jednego miesiąca bez limitu, ośmiu lub czterech wejść oraz jednego wejścia gratis, przekazane przez Marię Jonkisz właścicielkę Spin Up Pole Dance & Fitness.
24. Voucher na zajęcia fitness od przemiłej właścicielki Witaminka Studio Treningu ul. Karczówkowska 25/2: obejmuje 2 wejścia na godzinny trening oraz profesjonalną analizę wydolnościową i konsultację.
25. Trzy zaproszenia na konsultacje dietetyczne prowadzone przez dietetyka Edytę Rudawską, które odbędą się w Poradni Diabetologicznej „WITAMED” przy ulicy Aleja Legionów 3/6.
26. Trzy komplety kijków do nordic walking, dwa kijki do selfie Bluetooth Model: Z07-5, trzy parasole, dwie skrobaczki do szyb samochodowych, przekazane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.
27. Profesjonalna, ceramiczna lokówko-suszarka, szampon oraz specjalny olejek odżywczy do każdego rodzaju włosów Mythic Oil marki L’oreal Professionnel Paris przekazane przez Hair Design Studio Przemysław Chwaściński Fryzjerstwo
i Kosmetyka.

Drobne podarunki, poczęstunek – po koncercie:
28. Pączki przygotowane przez Pączkarnię Tradycyjną „Dobrze Nadziane”, która zapewni słodki poczęstunek po zakończeniu koncertu.
29. Cztery latarki na baterie, dwie metrówki, osiem czyścików do okularów, dwadzieścia jeden odblasków na baterie, dwadzieścia trzy smycze na klucze lub telefon przekazane przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.
30. Wyjątkowy żywy dar: 50 sadzonek drzew (dąb, buk, modrzew, świerk, jodła) pochodzących ze świętokrzyskich lasów, przekazane przez osobę prywatną, na co dzień bliską rodzinie Tomka.

Wywiad w Radiu eM - kliknij


Galeria zdjęć


2019-05-14