Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Rower wodny dla klubu „Zalew Kielce” [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Rower wodny dla klubu „Zalew Kielce” [wideo]

Rower wodny dla klubu „Zalew Kielce” [wideo] Rower wodny i 20 sportowych kamizelek ratunkowych podarowały Wodociągi Kieleckie Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Zalew Kielce”. Z roweru będą mogły korzystać nie tylko dzieci, ale również ich rodziny i sympatycy klubu. Wodociągi Kieleckie są mecenasem UKS „Zalew Kielce”.
Ma cztery miejsca, jest niebieski, z logo Wodociągów Kieleckich i płynie dzięki sile ludzkich nóg – nowy rower wodny podarowany w czwartek Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu „Zalew Kielce”, który prowadzi m.in. darmowe zajęcia dla dzieci z żeglarstwa i ratownictwa wodnego. Aby żeglowało się i pływało bezpiecznie, klub dostał jeszcze 20 kamizelek ratunkowych.
- Usłyszałem od władz klubu, że oprócz żaglówek przydałby im się jakiś bardziej stabilny sprzęt, aby oswajać dzieci z wodą. Niektóre maluchy boją się bowiem na początku wsiąść na żaglówkę, ale już na taki rower, z rodzicem, jak najbardziej. Dla nas to nie jest wielki wydatek, a dla szkolenia dzieci z bezpieczeństwa nad wodą rzecz bezcenna – mówi prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Potwierdza to prezes UKS „Zalew Kielce” Andrzej Kosmala. – Jeżeli dziecko poczuje się na wodzie pewnie, chętniej korzysta ze szkolenia. Chętnie też zakłada takie kamizelki, jakie dzisiaj otrzymaliśmy. Mają one sportową konstrukcję i kształt, po założeniu praktycznie dziecko nie odczuwa, że ma na sobie kamizelkę, zapomina o niej. Ale jak wpadnie do wody, nie utonie, nawet jeśli zupełnie nie umie pływać – tłumaczy prezes Kosmala.
Umowę przekazania sprzętu i pierwsze pływanie rowerem wodnym zorganizowały Wodociągi Kieleckie na przystani żeglarskiej nad Zalewem Kieleckim, gdzie trenują i uczą się członkowie i sympatycy klubu. Dziewiczy rejs odbyli obaj prezesi, którzy solidarnie mocno pedałowali, aby sprawdzić, jaką prędkość może osiągnąć nowy rower wodny.
Wodociągi Kieleckie są mecenasem UKS „Zalew Kielce”.

Zobacz film


Galeria zdjęć
2019-07-25