Czwartek, 26 Listopada 2020, Leona, Leonarda, Lesławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Projekty F. S. > Rozbudowa i modernizacja Oczyszczalni Ścieków 'Sitkówka' dla miasta Kielce > Realizacja inwestycji oglądana z lotu ptaka

Wodociągi Kieleckie

Realizacja inwestycji oglądana z lotu ptaka

Realizacja inwestycji oglądana z lotu ptaka Zapraszamy do odwiedzenia galerii fotografii lotniczych oczyszczalni ścieków ‘Sitkówka’.

 W ramach projektu na 21 hektarach zajmowanych przez oczyszczalnię wyburzono 9 obiektów, zmodernizowano 32 i wybudowano 65 nowych obiektów. Inwestycja była prowadzona w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Projektowanie trwało 10 miesięcy – do marca 2009r. Roboty budowlane ruszyły po uzyskaniu Pozwolenia na budowę – 27 marca 2009r. Prace prowadzone były na obiekcie czynnym – oczyszczalnia cały czas pracowała. Nowe obiekty musiały wpasować się w cały zaprojektowany system oczyszczalni. Na zdjęciach z tego okresu uchwycono powstawanie nowych i przebudowę istniejących obiektów oczyszczalni. Pod koniec czerwca 2010r. po 15 miesiącach robót budowlanych rozpoczął się rozruch pierwszej nitki ściekowej. Kolejne zdjęcia w galerii pokazują rozbudowaną i zmodernizowaną oczyszczalnię już po zakończeniu prac.