Czwartek, 01 Października 2020, Heloizy, Igora, Remigiusza
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Pora na Trzcianki

Wodociągi Kieleckie

Pora na Trzcianki

Pora na Trzcianki Rozpoczyna się budowa kanalizacji w gminie Sitkówka-Nowiny w ramach nowego unijnego projektu realizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Dostęp do kanalizacji otrzymają mieszkańcy Trzcianek. W środę podpisano umowę na tę inwestycję w Urzędzie Gminy Sitkówka-Nowiny.
- Kanalizację budujemy dla ludzi i środowiska naturalnego, i tak jest w tym przypadku. Piękne okolice wsi Trzcianki zasługują na taką ochronę — powiedział prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
- Chcę przypomnieć, że nie jest to jedyna inwestycja Wodociągów Kieleckich w naszej gminie. W przyszłym tygodniu mamy uroczyste wbicie łopaty pod wymianę wodociągu w Kowali — zauważył wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz.
Trzcianki uzyskają 1,4 km kanalizacji i dwie pompownie ścieków. Kontrakt przewiduje zakończenie tej budowy do września 2019 r. Realizowana jest ona przez Wodociągi Kieleckie w ramach unijnego Projektu IV „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego””, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, ze środków Funduszu Spójności.
Trzcianki to kontynuacja inwestycji na terenie gminy Sitkówka-Nowiny. W trakcie realizacji jest budowa 6 km sieci wodociągowej w miejscowościach Kowala i Kowala Mała.
Nowe urządzenia uzyska też największa oczyszczalnia ścieków znajdująca się na terenie gminy. Zmodernizowane zostaną trzy piaskowniki (osadzają się w nich ciężkie frakcje w początkowej fazie oczyszczania ścieków). Wymieniony też będzie generator prądu, który wytwarza „zieloną” energię z biogazu, powstającego podczas fermentacji osadów ściekowych.
Projekt IV ma się zakończyć do 2020 roku. Warto zauważyć, że nowa kanalizacja to oszczędność ekonomiczna dla mieszkańców, ograniczenie ryzyka zanieczyszczenia środowiska, wygoda. Dzięki takim przedsięwzięciom korzystają również wszyscy mieszkańcy — wzrasta wartość nieruchomości i poprawia się atrakcyjność gminy dla inwestorów.


.kanaliz-Trzcianki-umowa-19wrz18%20%2821%29
Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Trzciankach

kanaliz-Trzcianki-umowa-19wrz18%20%2833%29

kanaliz-Trzcianki-umowa-19wrz18%20%2838%29


2018-09-19