Środa, 30 Września 2020, Geraldy, Honoriusza, Wery
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Pomagamy tam, gdzie nasze źródła

Wodociągi Kieleckie

Pomagamy tam, gdzie nasze źródła

Pomagamy tam, gdzie nasze źródła

Wodociągi Kieleckie udzielą wsparcia młodym piłkarzom z Parafialnego Klubu Sportowego Polonia Białogon. To nie przypadek — właśnie w tej dzielnicy znajduje się największe ujęcie wody wodociągowej spółki. Również tutaj w 1929 roku powstało pierwsze ujęcie wodociągowej spółki, przy ul. Siedmiu Źródeł.
Umowę o pomocy dla Parafialnego Klubu Sportowego Polonia Białogon podpisali w piątek 17 sierpnia w siedzibie Wodociągów Kieleckich prezes wodociągowej spółki Henryk Milcarz i prezes klubu Zenon Sikora. Wodociągi wspomogą finansowo klub, gdzie szkolą się dzieci i młodzież w kategoriach wiekowych junior, trampkarz, młodzik i orlik. W zamian na stadionie klubu pojawi się baner promujący kielecką kranówkę.
- To nie przypadek, że pomagamy akurat temu klubowi. Po pierwsze, chętnie wspieramy działalność sportową dzieci i młodzieży. Po drugie, tym razem pomoc kierujemy tu, gdzie są nasze źródła — skomentował podpisanie porozumienia prezes Milcarz.
Białogon to dzielnica, gdzie obecnie znajduje się największe ujęcie Wodociągów Kieleckich, zapewniające wodę w kranie dla około 70 procent kielczan. To również historia — to tutaj w 1929 roku powstało pierwsze ujęcie wodociągowej spółki, przy ul. Siedmiu Źródeł.
Klub Polonia Białogon powstał w 1992 r. Mimo stosunkowo niedługiej historii ma duże sukcesy. Tutaj rozpoczynali karierę piłkarską m.in. Paweł Brożek i Piotr Brożek (potem zawodnicy Wisły Kraków) oraz Łukasz Szymoniak, który trafił do Korony Kielce. Klub ma własne boisko, oprócz treningów i rozgrywek w lidze organizuje letnie zgrupowania wyjazdowe w Białym Dunajcu, Chałupkach i Szczyrku.

Galeria zdjęć

2018-08-18