Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Ogólnopolska konferencja wodociągowa w Kielcach

Wodociągi Kieleckie

Ogólnopolska konferencja wodociągowa w Kielcach

Ogólnopolska konferencja wodociągowa w KielcachWodociągi Kieleckie są organizatorem ogólnopolskiej konferencji wodociągowej oraz krajowej konferencji duszpasterstwa firm wodociągowych, ochrony środowiska i usług komunalnych. Goście z całego kraju odwiedzą m.in. Szklany Dom w Ciekotach i Święty Krzyż.
Wodociągi Kieleckie są organizatorem ogólnopolskiej konferencji „Siedem źródeł kieleckiej natury, rozwoju i witalności”, która odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2018 r. Tematyką konferencji będzie miastotwórcza rola wody, wodociągów i kanalizacji oraz historia wodociągów i kanalizacji w Kielcach i okolicznych gminach. Kielecka spółka zaprezentuje unikalną ze względów hydrologicznych budowę geologiczną Kielc i okolic, inwestycje poczynione przez Wodociągi Kieleckie w ostatnich latach oraz plany inwestycyjne. Ostatniego dnia Konferencji zaplanowane są obrady Krajowej Rady Duszpasterstwa Zawodowego Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
Uczestnictwo w konferencji potwierdziło prawie 100 osób z całego kraju. W programie przewidziano obrady połączone ze zwiedzaniem Centrum Edukacyjnego Szklany Dom w Ciekotach, wizytę na Świętym Krzyżu, mszę św. w kieleckiej Bazylice Katedralnej koncelebrowaną przez biskupa ordynariusza ks. Jana Piotrowskiego.
- Będziemy oczywiście chcieli pokazać naszą spółkę od jak najlepszej strony, ale takie wydarzenie to również doskonała okazja do promocji miasta i regionu – zapowiada Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Konferencja poprzedza inne tegoroczne ważne wydarzenie branżowe, którego Wodociągi Kieleckie również są organizatorem – XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

2018-06-12