Czwartek, 26 Listopada 2020, Leona, Leonarda, Lesławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Projekty F. S. > Rozwój gospodarki ściekowej w gminie Kielce i gminie Zagnańsk > Oczyszczalnia w Bartkowie odebrana

Wodociągi Kieleckie

Oczyszczalnia w Bartkowie odebrana

Oczyszczalnia w Bartkowie odebrana W siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano z INSTALEM Warszawa protokół odbioru oczyszczalni ścieków w Bartkowie (gm. Zagnańsk). W ten sposób Wodociągi przejęły całkowicie we władanie oczyszczalnię z rąk wykonawcy, po jej modernizacji i rozbudowie. Teraz Bartków może przyjąć prawie dwa razy więcej ścieków i oczyścić je zgodnie z polskimi i europejskimi normami.
Podpisanie protokołu odbioru oczyszczalni ścieków w Bartkowie po modernizacji i rozbudowie odbyło się 26 marca 2015 r. Na dokumentach złożono kilkadziesiąt podpisów, bo musieli je zatwierdzić specjaliści z Wodociągów Kieleckich i INSTALU Warszawa odpowiedzialni za poszczególne aspekty modernizacji, od budowlanych przez technologiczne, informatyczne i energetyczne.
Inwestycję zakończono 20 lutego 2015 r. Po rozbudowie i modernizacji przepustowość oczyszczalni w Bartkowie wzrosła prawie dwukrotnie, z 1000 do 1700 metrów sześciennych na dobę. Osady wywożone są do działającej w Sitkówce Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych, również należącej do Wodociągów Kieleckich. Umowę na rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Bartkowie podpisano we wrześniu 2013 r.

artykul1r-26mar15%20%2824%29

artykul2