Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Obchody 90-lecia Wodociągów Kieleckich

Wodociągi Kieleckie

Obchody 90-lecia Wodociągów Kieleckich

Obchody 90-lecia Wodociągów Kieleckich Zbliżają się główne obchody jubileuszu 90-lecia Wodociągów Kieleckich. Będzie uroczysta msza w Bazylice Katedralnej, wyjazdowe posiedzenie ogólnopolskiego samorządu firm wodociągowych i gala w Kieleckim Centrum Kultury. Zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia państwowe, a goście uroczyste statuetki.
W niedzielę 6 października o godz. 11 w kieleckiej Bazylice Katedralnej będzie koncelebrowana msza święta w intencji byłych i obecnych pracowników Wodociągów Kieleckich, z okazji 90. rocznicy powstania wodociągowego przedsiębiorstwa w Kielcach. Mszę odprawi biskup ordynariusz ks. Jan Piotrowski.
W środę 16 października w Hotelu „Pod złotą różą” w Kielcach odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, samorządu zrzeszającego większość krajowych przedsiębiorstw wodociągowych. Jest to wydarzenie wyjątkowe, bo zwyczajowo obrady odbywają się w Warszawie, czasem w Bydgoszczy, gdzie znajduje się biuro Izby.
Uroczysta gala jubileuszu odbędzie się o godz. 17 w czwartek 17 października w Kieleckim Centrum Kultury. Zasłużeni pracownicy otrzymają odznaczenia państwowe, a goście uroczyste statuetki. Po części oficjalnej przewidziano program artystyczny.
20 października 1929 roku władze Magistratu Kieleckiego powołały przedsiębiorstwo pod nazwą „Dyrekcja Wodociągów i Kanalizacji Miasta Kielce”. Nazwa ta była utrzymana do 1950 roku.

logo%20WK%2090lecie


2019-10-03