Środa, 30 Września 2020, Geraldy, Honoriusza, Wery
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej

Wodociągi Kieleckie

Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej

Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej Uroczyste zakończenie modernizacji wodociągu w Kowali i Kowali Małej (gm. Sitkówka-Nowiny) odbyło się we wtorek 19 listopada. Na dowód, że sieć działa prawidłowo, Wodociągi Kieleckie zamontowały stojak, z którego popłynęła woda. W Kowali zostało położone 7,6 km nowego wodociągu, który zastąpił do tej pory używany.
Umowę na wartą 4 mln zł przebudowę wodociągu w miejscowości Kowala i Kowala Mała (gm. Sitkówka-Nowiny) oraz w Kielcach przy ulicach Sandomierskiej i Pocieszka Wodociągi Kieleckie podpisały w lipcu 2018 r. Inwestycja realizowana była w ramach czwartego unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W Kowali zostało położone 7,6 km nowego wodociągu, który zastąpił do tej pory używany, wraz z uzbrojeniem (zasuwy, hydranty) oraz zbudowano komorę wodociągową do ciągłego pomiaru ciśnienia i przepływu. Wykonawcą wyłonionym w przetargu była Firma Transportowo-Handlowo-Usługowa „TRANS-KOP” Piotr Gwóźdź z Morawicy. Wartość brutto kontraktu wynosi 3 996 675,20 PLN.
Uroczyste zakończenie modernizacji wodociągu w Kowali i Kowali Małej odbyło się we wtorek 19 listopada. Na dowód, że sieć działa prawidłowo, Wodociągi Kieleckie zamontowały stojak, z którego trysnęła woda. A testowali jej smak prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca wójta Łukasz Barwinek i sołtys Kowali Renata Posłowska.
- Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość, bo prace wymagały czasami ingerencji w drogi, chodniki, prywatna posesje. Jestem jednak pewny, że było warto – powiedział prezes Milcarz.
- Wiemy, że te roboty nie były łatwe. W niektórych miejscach konieczne były nie tylko przeciski, aby poprowadzić nowe rury, ale i przewierty ze względu na skalisty grunt – dodał wójt Nowaczkiewicz.
Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowany na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ma wartość 87,5 mln zł. Zakłada budowę prawie 40 km kanalizacji i 2,7 km wodociągu, modernizację 11 km wodociągu i 3,5 km kanalizacji oraz modernizację oczyszczalni ścieków, komputerowego systemu monitoringu sieci i zakup pojazdów specjalistycznych.

Galeria zdjęć


 

2019-11-19