Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej

Wodociągi Kieleckie

Nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej

Nowy wodociąg na ul. Zagnańskiej Umowę o modernizacji wodociągu na ul. Zagnańskiej, od Witosa do Łódzkiej, podpisały Wodociągi Kieleckie. Inwestycja jest niezbędna, zanim powstanie tam nowoczesny układ komunikacyjny, m.in. dwupasmowa jezdnia i droga rowerowa. Roboty muszą być skoordynowane z Miejskim Zarządem Dróg, który w tym rejonie realizuje największą obecnie inwestycję drogową w Kielcach.
W piątek 13 września w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowę z wykonawcą modernizacji sieci wodociągowej na ul. Zagnańskiej na odcinku od ul. Witosa do Łódzkiej. - Na tym odcinku było bardzo dużo awarii, choć rury nie były najstarsze, bo z lat 70. ubiegłego wieku. Niestety w tamtych latach nie dbano w Polsce o jakość, rury były stalowe, podatne na korozję. Teraz dokonamy skoku jakościowego – powiedział po podpisaniu umowy Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Inwestycja realizowana jest w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Przetarg wygrała Firma Transportowo-Handlowo-Usługowa „TRANS-KOP” Piotr Gwóźdź z Morawicy, która otrzyma wynagrodzenie brutto 2 394 576,30 zł (netto 1 946 810,00 zł). Na zakończenie wymiany wodociągu ma pół roku. Roboty muszą być skoordynowane z Miejskim Zarządem Dróg, który w tym rejonie realizuje największą obecnie inwestycję drogową w Kielcach – przebudowę ulic Zagnańska i Witosa wraz z budową nowego wiaduktu i wylotu na Łódź. Na tym odcinku ul. Zagnańska będzie dwupasmowa, a równolegle przebiegać będą drogi dojazdowe i droga rowerowa. To właśnie pod drogą rowerową położony będzie nowy wodociąg.
Będzie to ostatni kontrakt z projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowany w Kielcach. Warto przypomnieć, że Wodociągi Kieleckie wymieniły już wodociąg na Zagnańskiej od ul. Witosa do granic miasta oraz zmodernizowały kanalizację sanitarną w tym rejonie metodą bezwykopową, w ramach tego samego projektu unijnego. 


Umowa%20duza%20Zagnanska%2013wrz19%20%286%29


Umowa%20duza%20Zagnanska%2013wrz19%20%2814%29
Na zdjęciach (od lewej) Piotr Gwóźdź, właściciel FTHU „TRANS-KOP” oraz przedstawiciele Wodociągów Kieleckich – prezes Henryk Milcarz i dyrektor Jednostki Realizującej Projekt Janusz Kruchlik

2019-09-13