Czwartek, 26 Listopada 2020, Leona, Leonarda, Lesławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nowy wodociąg na ul. Witosa [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Nowy wodociąg na ul. Witosa [wideo]

Nowy wodociąg na ul. Witosa [wideo] Cała ulica Witosa będzie miała nowy wodociąg. W czwartek Wodociągi Kieleckie podpisały umowę z wykonawcą. W miejsce awaryjnych rur stalowych zostaną położone nowoczesne rury z żeliwa sferoidalnego. Długość przebudowanego wodociągu wraz z przyłączami to 5,1 km.
— Będzie nowa ulica, ronda, wiadukt, już wyremontowaliśmy kanalizację, a teraz czas na wodociąg — komentuje inwestycję na ul. Witosa Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Zgodnie z podpisaną w czwartek umową, kontrakt „Przebudowa sieci wodociągowej w ul. Witosa w Kielcach” przewiduje budowę nowego wodociągu na całej długości tej ulicy, czyli od ul. Zagnańskiej do Warszawskiej. W miejsce awaryjnych rur stalowych zostaną położone nowoczesne rury z żeliwa sferoidalnego. Długość przebudowanego wodociągu wraz z przyłączami to 5,1 km, za co wyłoniony w przetargu wykonawca otrzyma 5 718 798,53 PLN brutto (4 649 429,70 PLN netto). Budowa jest skoordynowana z trwającą w tym rejonie przebudową układu komunikacyjnego. Woda popłynie nowymi rurami w listopadzie br. Wykonawcą jest Firma Transportowo-Handlowo-Usługowa „TRANS-KOP” Piotr Gwóźdź z Morawicy.
Inwestycja realizowana jest przy wsparciu funduszy unijnych.

Relacja Telewizji Świętokrzyskiej - kliknij


Na zdjęciach: Piotr Gwóźdź - właściciel Firmy Transportowo-Handlowo-Usługowej „TRANS-KOP” oraz  Władysław Karol Jacewicz – dyr. ds. ekonomicznych i Danuta Brymerska – dyr. ds. techniczno-eksploatacyjnych Wodociągów Kieleckich   

DSC_1370


DSC_1373

2020-01-16