Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nowa wirówka zagęści ścieki

Wodociągi Kieleckie

Nowa wirówka zagęści ścieki

Nowa wirówka zagęści ścieki Oczyszczalnia ścieków Wodociągów Kieleckich będzie miała nową wirówkę za prawie 2 mln zł. W czwartek podpisano umowę na jej zakup i montaż, w ramach projektu unijnego. Wykonawca w ciągu 8 miesięcy dostarczy nową wirówkę, przeprowadzi montaż i rozruch.
Wirówka zostanie zamontowana w oczyszczalni ścieków w Sitkówce. Urządzenie służy do zagęszczania ścieków komunalnych tak, aby ich wodny roztwór mógł być poddany dalszemu oczyszczaniu, a zagęszczone osady ściekowe najpierw sfermentowane, a potem spalone w Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Przy okazji produkowane są ekologiczne ciepło i prąd, podczas spalania biogazu wytwarzającego się w procesie fermentacji osadów ściekowych.
Wykonawcą kontraktu jest wyłoniona w przetargu firma FOSTECH Sp. z o.o. z w Barczewie (woj. warmińsko-mazurskie). Wartość umowy to 1 mln 791 tys. zł brutto, termin realizacji 8 miesięcy. Wykonawca dostarczy nową wirówkę, przeprowadzi montaż i rozruch.
- Dzięki nowej wirówce zwiększy się wydajności procesu technologicznego zagęszczania osadu. Będzie taniej i lepiej — zauważył prezes Henryk Milcarz.
Inwestycja wykonywana jest w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”.

umowa-wirowka-27cze19%20%283%29
Na zdjęciach: Umowę podpisują Przemysław Tomala, wiceprezes Fostech (pierwszy z lewej) i ze strony Wodociągów Kieleckich prezes Henryk Milcarz oraz dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Danuta Brymerska

umowa-wirowka-27cze19%20%283%29
2019-06-27