Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Nowa kanalizacja na przedmieściach

Wodociągi Kieleckie

Nowa kanalizacja na przedmieściach

Nowa kanalizacja na przedmieściach Mieszkańcy dwóch kieleckich ulic, Poleskiej i Herbskiej jeszcze w tym roku uzyskają dostęp do kanalizacji. A na ul. Wrzosowej zostanie zmodernizowany wodociąg. - Chociaż stopień skanalizowania Kielc jest wysoki, to są jeszcze miejsca, szczególnie na przedmieściach, gdzie nowa sieć może zostać zbudowana. I my to robimy, dla dobra mieszkańców i dla rozwoju miasta - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
W czwartek 4 kwietnia w siedzibie Wodociągów Kieleckich podpisano umowy z wykonawcami dwóch kolejnych inwestycji w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Dzięki temu do września tego roku zostanie zmodernizowany wodociąg na ulicy Wrzosowej. Stare awaryjne stalowe rury zostaną zastąpione przez nowoczesne, żeliwne, dodatkowo zabezpieczone przed korozją.
Równolegle będzie budowana kanalizacja na ulicach Poleskiej i Herbskiej. Inwestycję będzie realizować konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „KANRYD” (lider konsorcjum) z Masłowa oraz Akwedukt Sp. z o.o. z Kielc. Wartość brutto zawieranej umowy to 2 476 988,74 zł.
- Chociaż stopień skanalizowania Kielc jest wysoki, to są jeszcze miejsca, szczególnie na przedmieściach, gdzie nowa sieć może zostać zbudowana. I my to robimy, dla dobra mieszkańców i dla rozwoju miasta - mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Unijny projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Umowa-Wodoc-4kwi19%20%283%29
Na zdjęciu, od lewej: Jerzy Rydlewski, współwłaściciel Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych "Kanryd" oraz przedstawiciele Wodociągów Kieleckich: prezes Henryk Milcarz, dyrektor ds. ekonomicznych Władysław Karol Jacewicz i dyrektor ds. projektów Janusz Kruchlik
2019-04-04