Wtorek, 16 Sierpnia 2022, Joachima, Nory, Stefana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Nasza delegacja na branżowej pielgrzymce na Jasną Górę

Wodociągi Kieleckie

Nasza delegacja na branżowej pielgrzymce na Jasną Górę

Nasza delegacja na branżowej pielgrzymce na Jasną Górę Delegacja Wodociągów Kieleckich, licząca 23 osoby, wzięła udział w XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Pracowników Wodociągów, Kanalizacji i Ochrony Środowiska na Jasną Górę 9-10 października 2021. Podczas niedzielnej Mszy odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej całego środowiska branżowego oraz telegram do papieża Franciszka.
Tegoroczna pielgrzymka wodociągowa była skromniejsza niż w ostatnich latach, ze względów epidemicznych. Wodociągi Kieleckie reprezentowało 23 pracowników i emerytów, z dyrektor ds. techniczno-eksploatacyjnych Danutą Brymerską. W pielgrzymce uczestniczyło 10 sztandarów i przedstawiciele z ponad 30 firm z terenu całej Polski.
Uroczystości rozpoczęły się w sobotę od wprowadzenia krzyża pielgrzymkowego i sztandarów oraz odśpiewania hymnu duszpasterstwa branży wod-kan i ochrony środowiska. Pielgrzymkę otworzył i słowo wstępne wygłosił Konrad Rokoszewski z Tarnobrzega, który także przeczytał list z pozdrowieniami od Prezesa Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie Krzysztofa Dąbrowskiego,  a następnie rozważania dotyczące hasła przewodniego, przekazał Krajowy Duszpasterz, ks. Grzegorz Krząkała.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Pielgrzymi wzięli również udział w rozważaniach tajemnic Różańca świętego na  Jasnogórskich Błoniach, eucharystii w Kaplicy Obrazu Świętego, Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.
W niedzielę złożono kwiaty na cokole pomnika bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, skąd zgromadzeni przeszli do bazyliki na eucharystię.
Na zakończenie pielgrzymki odczytany został Akt Zawierzenia Matce Bożej całego środowiska branżowego oraz telegram do papieża Franciszka z pozdrowieniami od wszystkich pielgrzymujących.

Galeria zdjęć

2021-10-25