Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Na upały – kurtyny wodne i poidełka

Wodociągi Kieleckie

Na upały – kurtyny wodne i poidełka

Na upały – kurtyny wodne i poidełka Trzy nowe kurtyny wodne ustawiły Wodociągi Kieleckie, aby przynieść ulgę mieszkańcom zmagającym się z upałami. Wodociągowa spółka zachęca też do picia darmowej kranówki z poidełek ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.
Trzy kurtyny wodne Wodociągów Kieleckich, które miały swoją premierę pod koniec zeszłego lata, znów stanęły w Kielcach – na Rynku, placu Artystów i placu Literatów (Czterech pór roku). Są to tzw. zamgławiacze, które tworzą z wody przyjemną chłodzącą mgiełkę. Takie kurtyny skutecznie chłodzą, ale oszczędzają wodę, której zużycie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze (zależnie od typu urządzenia) niż w przypadku strażackich kurtyn wodnych. Urządzenia będą włączane w godzinach największego upału. 
Równocześnie w związku z upałami Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach (pitnikach) ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.
Wodociągi Kieleckie udostępniają pitną wodę w następujących poidełkach:
  • ul. Bernardyńska 34 na Karczówce
  • ul. Kasprowicza (park im. Dygasińskiego na Bocianku)
  • ul. Łopuszniańska 54
  • ul. Ogrodowa (park miejski im. S. Żeromskiego)
  • ul. Spacerowa (skwer im. Szarych Szeregów)
  • ul. Sienkiewicza 28 (między ulicami Dużą i Małą).
Z poidełka można również korzystać w Zagnańsku, przy placu zabaw i strefie rekreacji oraz w Nowinach obok Urzędu Gminy przy ul. Białego Zagłębia.
Woda w poidełkach jest regularnie badana przez wodociągowe laboratorium oraz stację sanitarno-epidemiologiczną. Mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

20190529_095243

Poidełko przy ul. Sienkiewicza (między ul. Dużą i Małą)
2019-06-10