Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Monitoring będzie większy [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Monitoring będzie większy [wideo]

Monitoring będzie większy [wideo] Wodociągi Kieleckie rozbudowują System Monitoringu i Sterowania siecią wodociągową i kanalizacyjną (SMiS). - Nasz system będzie większy, szybszy, wydajniejszy i skuteczniejszy - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
W piątek 21 września w siedzibie spółki podpisano umowę o wartości 7,7 mln zł na realizację kontraktu „Rozbudowa monitoringu” realizowanego w ramach unijnego Projektu IV „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. Dzięki monitoringowi pracownicy wodociągów widzą na ekranach komputerów, w jakim kierunku i z jaką prędkością płynie woda, jaki jest poziom wody w zbiornikach, a nawet czy ktoś otworzył właz lub drzwi do obiektu oddalonego o kilkanaście kilometrów. Monitoring działa już trzy lata, ma 216 czujników, które wysyłają 3000 sygnałów jednocześnie. Jego rozbudowa zakończy się we wrześniu 2020 r. 
- Kilkadziesiąt studni otrzyma automatyczne czujniki, do systemu podłączymy kolejne 14 pompowni ścieków i jedną hydrofornię. Nasz system będzie większy, szybszy, wydajniejszy i skuteczniejszy - powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
- Cóż ja mogę powiedzieć o Wodociągach Kieleckich? Prawdziwego gospodarza poznaje się po tym, jak zaczyna, ale i jak kontynuuje. W Kielcach taki gospodarz jest, bo zauważa, że system wodociągowy jest żyjącym organizmem, rozbudowuje się, zmienia i do tych zmian trzeba dostosować system monitoringu - powiedział Andrzej Jankowski, prezes spółki AquaRD, która wygrała przetarg.

Wideo- - relacja Telewizji Świętokrzyskiej


Monitoring-umowa-1
Podpisanie umowy na rozbudowę systemu monitoringu Wodociągów Kieleckich

Monitoring-umowa-2

Monitoring-umowa-3

Monitoring-umowa-4
2018-09-21