Poniedziałek, 23 Maja 2022, Leoncjusza, Michała, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Modernizacja magistrali na ul. Witosa [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Modernizacja magistrali na ul. Witosa [wideo]

Modernizacja magistrali na ul. Witosa [wideo] Tylko 40 domów jednorodzinnych nie będzie miało wody od piątkowego popołudnia do niedzieli rano. W zamian mieszkańcy północnych dzielnic Kielc dostaną lepsze bezpieczeństwo dostaw wody, łatwiejsze usuwanie ewentualnych awarii, rury i infrastrukturę na dziesiątki lat – drugie podejście do wielkiej modernizacji magistrali wodociągowej w rejonie ul. Witosa przygotowały Wodociągi Kieleckie.
Modernizacja magistrali wodociągowej w rejonie ul. Witosa, czyli największych rur o przekroju nawet 600 mm, rozpocznie się w piątek 3 września i zakończy w niedzielę 5 września. Woda na tym odcinku zostanie zamknięta w piątek o godz. 15.00 a przywrócona do godz. 8.00 w niedzielę. To tędy płynie woda zasilająca znaczną część północnych rejonów miasta. Pod ziemią zostanie wymienionych aż 4 tony armatury. Jedna z nowych zasuw waży aż 2 tony. Wymiana jest zaplanowana precyzyjnie, co do godziny. Na miejscu będą pracować dzień i noc, na zmiany ekipy wyłonionego w przetargu wykonawcy – Firmy Transportowo-Handlowo-Usługowej TRANS – KOP. O skali przedsięwzięcia świadczy lista przygotowanego sprzętu – dwie pompy wirnikowe, 3 agregaty prądotwórcze, koparka i dwie ciężarówki, do tego specjalistyczne piły, spawarki i tarcze tnące. 
Pierwotnie modernizacja planowana była w lipcu, ale wykonawca nie dostarczył na czas części podziemnej infrastruktury i roboty trzeba było odwołać.
Tak duża modernizacja wiąże się z przejściowymi uciążliwościami. Na 72 godziny zostanie pozbawionych wody 40 domów jednorodzinnych przy ul. Warszawskiej (przed skrzyżowaniem z ul. Witosa). Wszyscy właściciele zostali poinformowani osobiście. Dodatkowo na miejsce zostaną wysłane dwa beczkowozy z wodą na cały czas modernizacji, które staną obok budynków przy ul. Warszawskiej 233 i 262. W sieci w tym rejonie miasta może też wystąpić krótkotrwałe pogorszenie jakości wody ze względu na zmiany kierunku jej przepływu. Służby Wodociągów Kieleckich będą stale monitorowały jakość wody oraz przebieg prac. W zbiornikach wody na os. Na Stoku zostanie zgromadzony najwyższy możliwy zapas wody dla mieszkańców. Zapas ten pozwala na normalne zaopatrzenie mieszkańców w wodę przez ok. 72 godziny. 

https://youtu.be/JXZG6iTFyvY


2021-09-02