Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Lider, który wytycza nowe horyzonty

Wodociągi Kieleckie

Lider, który wytycza nowe horyzonty

Lider, który wytycza nowe horyzonty Dyplom i statuetkę Lidera Regionu w kategorii „Nowe horyzonty” zdobyły Wodociągi Kieleckie. Nagrodę odebrał prezes spółki Henryk Milcarz podczas uroczystej gali w Hotelu Kongresowym.
W piątek 1 marca w Hotelu Kongresowym odbyła się doroczna gala nagród Liderzy Regionu, wręczanych przez redakcję „Echa Dnia”. Wodociągi Kieleckie zdobyły nagrodę w kategorii „Nowe horyzonty”, za innowacyjność i nowoczesne technologie stosowane przez wodociągową spółkę.
- Mało kto wątpi, że jesteśmy gospodarczym liderem regionu, a w naszej branży również liderem na tle kraju. Tak statuetka i dyplom potwierdzają tę opinię — skomentował odebranie nagrody prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Wodociągi Kieleckie w 2019 roku obchodzą jubileusz 90-lecia swojego powstania. Wodociągowa spółka łączy tradycję i nowoczesność, dostarcza odbiorcom najzdrowszy napój, jakim jest kielecka kranówka. Odbiera ścieki i oczyszcza je w najnowocześniejszej oczyszczalni ścieków w Europie.

IMG_6468

Od 1929 roku wodociągowa spółka zmieniała nazwę i obszar działania, przez jakiś czas odpowiadając nawet za sieci wodociągowe w całym województwie, ale zawsze przyświecał jej jeden cel – dostarczać mieszkańcom najzdrowszy napój, jakim jest krystalicznie czysta woda. W 1992 roku Wodociągi Kieleckie objęły obsługą obecny obszar: Kielce oraz gminy Zagnańsk, Masłów i Sitkówka-Nowiny. Spółka dostarcza do domów wodę źródlaną, pochodzącą wyłącznie z ujęć podziemnych, o parametrach porównywalnych, a nawet lepszych od wód butelkowanych. Znajdują się w niej w optymalnych proporcjach jony wapnia, magnezu, sodu i potasu, a więc pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.
Przez całą swoją historię kieleckie wodociągi rozbudowały sieć wodociągową, która początkowo obsługiwała tylko centrum miasta. Obecnie wodę w kranie ma już praktycznie każdy, kto tego chce, a liczba domów podłączonych do kanalizacji w Kielcach i Sitkówce-Nowinach przekroczyła 95 procent. Dzięki realizowanym obecnie inwestycjom, po 2020 roku ten sam stopień skanalizowania będą miały dwie pozostałe gminy. Wodociągi Kieleckie działają na obszarze zamieszkałym przez 230 tysięcy osób. W 2020 roku teren ten osiągnie najwyższe europejskie i światowe standardy zaopatrzenia w wodę i oczyszczania ścieków.
Ścieki są oczyszczane w trzech oczyszczalniach, w tym największej w regionie w Sitkówce-Nowinach. Ich parametry i zdolność oczyszczenia ścieków również spełniają najwyższe europejskie normy. Na terenie oczyszczalni w Sitkówce powstała jedyna w regionie i jedna z pierwszych w kraju Stacja Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych. Nie ma już problemu z trudnymi do zagospodarowania i uciążliwymi dla ludzi i środowiska osadami. Wywożenie ich na pola to już przeszłość. Teraz po osadach zostaje tylko trochę pyłu i popiołu, które odbiera firma zajmująca się dalszą przeróbką. Można je wykorzystywać m.in. jako domieszki do prefabrykatów betonowych.
Spółka nie zapomina o odpowiedzialności społecznej. W roku 2016 Wodociągi Kieleckie zainstalowały pierwsze poidełka z wodą do picia bezpośrednio z sieci w szkołach i przedszkolu. Są już pierwsze instytucje, które zachęcone tą inicjatywą same zainstalowały takie poidełka.

IMG_6459

Wodociągi są nowoczesną firmą. Uruchomiły internetowe elektroniczne Biuro Obsługi Klienta e-BOK, które pozwala między innymi sprawdzić bieżące i starsze rachunki oraz zapłacić należności, bez wychodzenia z domu. Każdy odbiorca może również otrzymywać fakturę pdf e-mailem. Z firmowej strony internetowej można pobrać szereg dokumentów i wydrukować je w domu, bez potrzeby odwiedzania biura spółki.
Spółka do komunikacji z odbiorcami oraz promocji wody i edukacji ekologicznej wykorzystuje nowoczesne kanały internetowe, m.in. Facebook, NK, Twitter i YouTube.
Flota samochodów i pojazdów specjalistycznych jest kontrolowana z kosmosu za pomocą systemu GPS, a ciepłą wodę użytkową w bazie przy ul. Krakowskiej podgrzewa słońce. Z kolei prąd wytwarzany jest w oczyszczalni w Sitkówce podczas spalania gazów, które powstają przy fermentacji osadów ściekowych.
Obecnie spółka realizuje kolejny projekt unijny rozbudowy i modernizacji sieci „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” o wartości 87 mln zł.
Za swoją działalność Wodociągi Kieleckie otrzymały szereg nagród i wyróżnień. Od lat zajmują czołowe miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Wodociągowych, prowadzonym przez dodatek gospodarczy „Dziennika Gazety Prawnej” „Strefa Gospodarki”. W ostatnim rankingu kielecka spółka awansowała z 6. na 5. miejsce.

Liderzy-Regionu-1mar19%20%284%29
2019-03-05