Środa, 30 Września 2020, Geraldy, Honoriusza, Wery
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Król Baltazar przypłynął łodzią [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Król Baltazar przypłynął łodzią [wideo]

Król Baltazar przypłynął łodzią [wideo] Królem Baltazarem podczas głównych obchodów Święta Trzech Króli w Kielcach został Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich. Do żłóbka dotarł łodzią przygotowaną przez zaprzyjaźnionych strażaków ochotników.
Prezes Henryk Milcarz wcielił się w rolę Króla Baltazara i przyniósł w darze mirrę, a towarzystwo miał zacne. Królem Melchiorem został nasz mistrz w piłce ręcznej zawodnik PGE Vive Kielce Michał Jurecki, a królem Kacprem zasłużony menedżer i działacz charytatywny Andrzej Załucki. Melchior przybył zabytkowym samochodem a Kacper na pięknym białym koniu.
W Wodociągach postanowiliśmy wybrać środek transportu kojarzący się z wodą. Z pomocą przyszli zaprzyjaźnieni strażacy ochotnicy z podkieleckiej gminy Masłów, która należy do związku gmin obsługiwanego przez Wodociągi Kieleckie. Dzięki temu w orszaku Król Baltazar „popłynął” strażacką łodzią ratunkową ciągniętą na lawecie i przybraną niebieskim materiałem maskującym podwozie.
Pomocników mieliśmy więcej. Do orszaku Króla Baltazara dołączyli jeszcze strażacy ochotnicy z gmin Zagnańsk i Sitkówka-Nowiny. Byli harcerze pod wodzą komendanta Tomasza Rejmera i harcmistrza Lucjana Pietrzczyka, kolędnicy ze Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii i Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, którego Wodociągi Kieleckie są mecenasem. Strażaków z Nowin przyprowadził Sebastian Nowaczkiewicz, wójt oraz prezes tamtejszej OSP.
- Zaproszenie od organizatorów Orszaku Trzech Króli było dla mnie przyjemną niespodzianką. Nie traktuję tego jednak wyłącznie osobiście, ale jako wyróżnienie dla spółki Wodociągi Kieleckie. Ktoś docenił to, co od lat robimy dla lokalnej społeczności i postanowił wykorzystać naszą aktywność również podczas styczniowego święta — mówi prezes Henryk Milcarz.

Przygotowania do orszaku - wideo
-----------------

Orszak Króla Baltazara - wideo
---------

Galeria zdjęć

2018-01-09