Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Kongres WOD-KAN-EKO zakończony [WIDEO]

Wodociągi Kieleckie

Kongres WOD-KAN-EKO zakończony [WIDEO]

Kongres WOD-KAN-EKO zakończony [WIDEO] Byliśmy gospodarzem ogólnopolskiego branżowego XX kongresu Wod-Kan-Eko, który odbywał się od poniedziałku do środy w Kielcach. Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz otworzył kongres i był gospodarzem debaty poświęconej perspektywom inwestycji wodociągowych w najbliższych latach.
XX Kongres Naukowo-Techniczny WOD-KAN-EKO odbywał się w dniach 7-8 listopada w Hotelu Binkowski. Wodociągi Kieleckie pełniły funkcję gospodarza. Nie zabrakło dyskusji na temat rewolucyjnych zmian w przepisach, dotyczących gospodarki wodnej i ustalania cen, jakie wchodzą obecnie w życie.
Prezes Henryk Milcarz poprowadził panel dyskusyjny na temat przyszłości inwestycji w naszej branży po wygaśnięciu unijnego wsparcia. - Bez unijnego wsparcia przyszłość inwestycji nie wygląda różowo, szczególnie dla tych, którzy nie wykorzystali tych funduszy w odpowiedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Jest rzeczą oczywistą, że ani spółek wodociągowych, ani samorządów nie byłoby stać na liczone w setkach milionów złotych inwestycje w modernizacje i rozbudowę oczyszczalni oraz w rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w tak krótkim czasie — zauważa prezes Milcarz.
Ważna jest również dbałość o już zakończone inwestycje. - Są to często instalacje najnowocześniejsze, jakie znamy obecnie w branży. Z jednej strony dają oszczędności, ale w razie awarii lub innych nieprzewidzianych okoliczności, ich naprawa z reguły dużo kosztuje — mówi prezes Milcarz.

Organizatorem XX Kongresu Naukowo-Technicznego WOD-KAN-EKO była spółka BMP.

Reportaż Telewizji Świętokrzyskiej

Galeria zdjęć


Relacja na stronie internetowej BMP


2017-11-09