Czwartek, 26 Listopada 2020, Leona, Leonarda, Lesławy
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Kanalizacja w Dolinie Marczakowej i Nademłynie

Wodociągi Kieleckie

Kanalizacja w Dolinie Marczakowej i Nademłynie

Kanalizacja w Dolinie Marczakowej i Nademłynie Mieszkańcy uroczej Doliny Marczakowej w gminie Masłów będą mieli jeszcze tego lata nową kanalizację. Umowę z wykonawcą podpisano w czwartek w Wodociągach Kieleckich, zachowując zasady bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym. Dwa dni wcześniej Wodociągi Kieleckie zawarły umowę na budowę kanalizacji w sołectwie Masłów Drugi – Nademłyn.
W czwartek 19 marca 2020 Wodociągi Kieleckie podpisały umowę z wykonawcą budowy kanalizacji sanitarnej w Dolinie Marczakowej (gm. Masłów). Do końca sierpnia zostanie tam zbudowanych 2,78 km kanałów sanitarnych grawitacyjnych, 1,22 km rurociągów tłocznych, dwie przepompownie ścieków oraz odcinki przyłączy należących do sieci (ONS-y) długości ok. 0,74 km. Wykonawcą wyłonionym w przetargu jest Mariusz Kozera Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych „HYDROCOMPLEX” w Busku-Zdroju. Wynagrodzenie - netto 3 494 045,00 zł, brutto 4 297 675,35 zł. 
- Wodociągi Kieleckie muszą działać cały czas, mimo zagrożenia epidemicznego. Ludzie muszą mieć wodę, muszą mieć odbierane ścieki. My i nasza zdrowa kielecka woda jesteśmy jednym z najważniejszych sojuszników w walce z koronawirusem – mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Z rozpoczęcia robót na pewno ucieszą się mieszkańcy, którzy czekali na skanalizowanie północnej części gminy Masłów. - Jako przedstawiciel gminy Masłów we władzach Wodociągów Kieleckich jestem bardzo zadowolony, że budowa kanalizacji w Dolinie Marczakowej przechodzi z fazy planowania do wykonania. Kanalizacja to komfort i ochrona środowiska, a dzięki Wodociągom Kieleckim takie udogodnienia ma coraz więcej mieszkańców gminy Masłów - komentuje podpisanie umowy Leszek Walczyk, członek Rady Nadzorczej Wodociągów Kieleckich. 
Dwa dni wcześniej Wodociągi Kieleckie zawarły umowę na budowę kanalizacji w sołectwie Masłów Drugi – Nademłyn. Wykonawcą jest firma KBM SIECI S.C. w Kielcach, która do końca sierpnia zbuduje w Nademłynie 3,09 km kanałów sanitarnych grawitacyjnych, 240 m rurociągu tłocznego, jedną przepompownię ścieków i 850 m odcinków przyłączy należących do sieci (ONS-y). Wynagrodzenie - netto 3 415 000,00 zł, brutto 4 200 450,00 zł.
Obie umowy podpisano, zachowując zasady bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemicznym. Kontrakty realizowane są w ramach Projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Galeria zdjęć
2020-03-19