Poniedziałek, 23 Maja 2022, Leoncjusza, Michała, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Kanalizacja w Ciekotach odebrana [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Kanalizacja w Ciekotach odebrana [wideo]

Kanalizacja w Ciekotach odebrana [wideo] Odbioru końcowego dużego odcinka kanalizacji w Ciekotach gm. Masłów dokonały w poniedziałek 19 lipca Wodociągi Kieleckie. Jest to element dużej unijnej inwestycji w tym rejonie. Wykonawcą było wyłonione w przetargu konsorcjum firm z Podkarpacia.
W Ciekotach powstało prawie 8 km kanalizacji z przyłączami, 2 km rurociągów tłocznych oraz 5 pompowni ścieków. Wszystko kosztowało 7,2 mln zł, a wykonawcą było wyłonione w przetargu konsorcjum firm z Podkarpacia — Inwestycje Liniowe Invest-Line i Hydroterm. Kanalizacja powstała w ramach IV projektu unijnego „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W poniedziałek zakończył się odbiór końcowy tej inwestycji.
Warto przypomnieć, że to nie pierwszy odcinek infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej w gminie Masłów, zbudowany w ramach unijnego projektu. Ten popularny turystyczny rejon, skąd pochodził i który opisywał Stefan Żeromski, będzie miał czyste środowisko, a mieszkańcy — najzdrowszy napój, jakim jest kielecka kranówka.

Relacja filmowa - zobacz


2021-07-19