Sobota, 10 Kwietnia 2021, Borysławy, makarego, Michała
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Kanalizacja w Ciekotach – ostatnia taka umowa [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Kanalizacja w Ciekotach – ostatnia taka umowa [wideo]

Kanalizacja w Ciekotach – ostatnia taka umowa [wideo] Umowę na budowę kanalizacji w Ciekotach podpisano w środę 3 czerwca w siedzibie Wodociągów Kieleckich. Inwestycja ta wieńczy kanalizowanie północnej części gminy Masłów w ramach unijnego projektu. - Tylko w tym kontrakcie budujemy aż pięć pompowni ścieków, bez których nie mogłyby one trafić do oczyszczalni w Sitkówce, bo mamy górzysty teren - Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Pięć pompowni ścieków i 9,9 km kanalizacji powstanie w Ciekotach do października tego roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca, konsorcjum firm Inwestycje Liniowe „INVEST-LINE” Sp. z o.o. i HYDROTERM Sp. z o.o. otrzyma za to wynagrodzenie brutto 8 mln 885 tys. 936 zł. Umowa ta zamyka wielki projekt inwestycyjny w gminie Masłów w ramach obecnego, czwartego już projektu unijnego realizowanego przez Wodociągi Kieleckie. Po jej zakończeniu skanalizowanie, czyli procent mieszkańców, których domy podłączone są do kanalizacji, przekroczy w gm. Masłów 90 proc. 
- Wielu ludziom kanalizacja kojarzy się tylko z rurami zakopanymi pod ziemią, a jest to znacznie większe przedsięwzięcie. Tylko w tym kontrakcie budujemy aż pięć pompowni ścieków, bez których nie mogłyby one trafić do oczyszczalni w Sitkówce, bo mamy górzysty teren. To również odcinki należące do sieci, które pozwalają przyłączać domy – komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Władze gminy Masłów, Wodociągi Kieleckie oraz Międzygminny Związek Wodociągów i Kanalizacji w Kielcach zorganizowały również dofinansowanie dla właścicieli nieruchomości na budowę przyłączy. Mieszkańcy płacą ryczałt 1500 zł, a pozostałe koszty, sięgające czasami kilku tysięcy złotych, są dofinansowane. – Do tej pory wręczyliśmy mieszkańcom 700 umów na przyłącza, z czego 600 już wróciło do nas podpisanych. To bardzo dobry wynik – nie kryje satysfakcji Tomasz Lato, wójt gminy Masłów.
Kontrakt „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Masłów w sołectwie Ciekoty” realizowany będzie w ramach Projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach”.

Film o budowie kanalizacji w gm. Masłów - kliknij

Na zdjęciach (od lewej): Władysław Karol Jacewicz – dyr. ds. ekonomicznych Wodociągów Kieleckich, Krzysztof Sędlak - prezes Invest-Line, Henryk Milcarz – prezes Wodociągów Kieleckich, Tomasz Lato – wójt gm. Masłów

Galeria zdjęć

 
2020-06-03