Niedziela, 20 Września 2020, Eustachego, Faustyny, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Kanał pod Zagnańską i Witosa będzie jak nowy [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Kanał pod Zagnańską i Witosa będzie jak nowy [wideo]

Kanał pod Zagnańską i Witosa będzie jak nowy [wideo] Ważną umowę na renowację kanalizacji sanitarnej dwóch kieleckich ulic — Zagnańskiej i Witosa — podpisały Wodociągi Kieleckie. Inwestycja ta otwiera drogę do rozbudowy tych kieleckich ulic, które mają się stać główną „wylotówką” na Warszawę.
Władze Kielc planują poszerzenie do dwupasmowych ulic Zagnańskiej od węzła Skrzetle do Witosa oraz Witosa, aby stały się główną trasą wylotową w kierunku Warszawy. Zanim to jednak nastąpi, konieczna jest modernizacja infrastruktury podziemnej. Wodociągi Kieleckie uwzględniły to w swoich planach i włączyły do IV Projektu unijnego „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W środę 27 września w siedzibie spółki została podpisana umowa na modernizację kanalizacji pod tymi ulicami. Modernizacja będzie dokonywana metodą bezwykopową za pomocą kołnierza utwardzalnego, a więc najmniej uciążliwą dla ruchu ulicznego. Przetarg na te roboty wygrała warszawska firma Per Aarsleff Polska Sp. z o.o., która zaoferowała wynagrodzenie w wysokości 1 mln 945 tys. 858 zł brutto. Zakończenie robót przewidywane jest na kwiecień 2018 r.
Prace obejmą renowację odcinków kanałów sanitarnych w ul. Zagnańskiej i Witosa oraz przebudowę lub renowację studni kanalizacyjnych. Roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ciągłości odbioru ścieków.
Relacja Wideo Telewizji Świętokrzyskiej - kliknij


Galeria zdjęć


2017-10-04