Niedziela, 17 Stycznia 2021, Antoniego, Henryki, Mariana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Kanał i ścieżka - dwie pieczenie na jednym ogniu

Wodociągi Kieleckie

Kanał i ścieżka - dwie pieczenie na jednym ogniu

Kanał i ścieżka - dwie pieczenie na jednym ogniu Umowę na budowę kolejnych odcinków kanalizacji w gminie Masłów podpisano w środę 24 lipca w Wodociągach Kieleckich. Inwestycja ta umożliwia podłączenie kanalizacji mieszkańcom północnej części gminy, a jednocześnie budowę ścieżki rowerowej.
- Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia większości ścieków z gminy Masłów do naszej największej oczyszczalni ścieków w gminie Sitkówka-Nowiny. Dzisiejsza umowa przybliża nam ten cel – powiedział Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
- Dzięki dobrej współpracy wodociągów, gminy i wykonawcy uda nam się połączyć dwie ważne dla mieszkańców inwestycje unijne, budowę ścieżki rowerowej i kanalizacji sanitarnej – zadowolenia nie krył wójt Masłowa Tomasz Lato.
Inwestycja jest to bowiem specyficzna. Trzeba się spieszyć z pierwszą częścią kontraktu kanalizacyjnego o długości 650 m, aby dotrzymać unijnych terminów realizacji budowy ścieżki rowerowej. Wykonawca ma na niego tylko 140 dni. Ścieżka jest w tym miejscu bardzo potrzebna, bo do tej pory rowerzyści poruszali się ruchliwą drogą asfaltową bez poboczy, a jest to rejon ulubionych wycieczek rowerowych m.in. dla kielczan.  Drugi odcinek kanalizacji długości 1236 m będzie budowany przez 12 miesięcy.
Podpisana w środę umowa obejmuje budowę kanału sanitarnego w sołectwie Mąchocice Scholasteria. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych HYDROCOMPLEX z Buska-Zdroju. Wynagrodzenie wyniesie brutto 2 mln 433 tys. 605,70 zł (netto 1 978 541,22 PLN). 
- Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest dotrzymanie terminów i nie zawiedziemy – zapewnił Mariusz Kozera, właściciel firmy HYDROCOMPLEX.
Inwestycję realizują Wodociągi Kieleckie w ramach unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Umowa-Machacice-24lip19%20%286%29
Na zdjęciach od lewej przedstawiciele Wodociągów Kieleckich dyrektor ds. ekonomicznych Władysław Karol Jacewicz i prezes Henryk Milcarz; wójt Masłowa Tomasz Lato; właściciel HYDROCOMPLEX Mariusz Kozera

Umowa-Machacice-24lip19%20%289%29

Umowa-Machacice-24lip19%20%2811%29


 

2019-07-24