Środa, 12 Maja 2021, Dominika, Imeldy, Pankracego
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Jasełka z niepodległością w tle

Wodociągi Kieleckie

Jasełka z niepodległością w tle

Jasełka z niepodległością w tle Jasełka nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przygotował Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”. Spektakl obejrzeli uczestnicy spotkania świątecznego w WDK. Mecenasem „Uśmiechu” są Wodociągi Kieleckie.
Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” tworzą niepełnosprawne dzieci i dorośli. Działa on przy Wojewódzkim Domu Kultury. Tradycyjnie w okresie bożonarodzeniowym „Uśmiech” przygotowuje specjalne jasełka dla rodzin i sympatyków. W sobotę 15 grudnia takie spotkanie odbyło się w Sali Lustrzanej WDK. Wśród zaproszonych przyjaciół „Uśmiechu” był prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. - Nie przyszedłem tu z pustymi rękami. Mam ze sobą umowę przedłużającą nasze wsparcie dla tego wspaniałego zespołu — powiedział prezes Milcarz poproszony o zabranie głosu. Umowę odebrał dyrektor WDK Jarosław Machnicki. Wśród zaproszonych gości był również senator RP Krzysztof Słoń.
Po części oficjalnej i błogosławieństwie udzielonym przez ks. Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej, „Uśmiech” zaprezentował przygotowane specjalnie na to spotkanie jasełka. Członkowie zespołu wystąpili m.in. w strojach nawiązujących do umundurowania I Brygady Strzelców Józefa Piłsudskiego, a całe jasełka nawiązywały do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć


2018-12-17