Środa, 08 Kwietnia 2020, Amadeusza, Cezaryny, Juliany
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Idzie zima - pamiętaj o wodomierzu i przyłączu

Wodociągi Kieleckie

Idzie zima - pamiętaj o wodomierzu i przyłączu

Idzie zima - pamiętaj o wodomierzu i przyłączu Wodociągi Kieleckie przypominają o zabezpieczeniu przed mrozem wodomierzy oraz upewnieniu się, że przyłącze wodociągowe do budynku jest przygotowane na mróz. Trzeba też zadbać, aby w pomieszczeniach nawet ogrzewanych, podczas mrozu były zamknięte drzwi i okna. 
W związku ze zbliżającą się zimą i możliwymi mrozami Wodociągi Kieleckie przypominają właścicielom i zarządcom nieruchomości o odpowiednim zabezpieczeniu wodomierzy. Te na zewnątrz, w studzienkach, można ocieplić wełną mineralną lub innym materiałem izolacyjnym. Podobnie należy zadbać o wodomierze w zamkniętych nieogrzewanych pomieszczeniach. Trzeba też zadbać, aby w pomieszczeniach nawet ogrzewanych, podczas mrozu były zamknięte drzwi i okna. Wymiana uszkodzonego wodomierza kosztuje co najmniej 60 zł.
Należy się również upewnić, czy w ostatnim czasie nie doszło do okoliczności, które mogą ułatwić zamarznięcie przyłącza wodociągowego - jak wygłębienie terenu czy wyłożenie kostką brukową otoczenia nieruchomości. Wodociągi Kieleckie informują, że posiadają sprzęt do odmrażania przyłączy. Są to różne urządzenia, dostosowane do rodzaju rur, z jakich wykonane jest przyłącze. Usługa taka jest jednak odpłatna. Koszt zależy od długości dojazdu, czasu pracy i liczby pracowników zaangażowanych w odmrażanie. Może on nawet przekraczać kilkaset złotych. W dodatku trzeba się liczyć z tym, że jeśli wystąpią wyjątkowo niekorzystne warunki (ostry mróz bez pokrywy śniegu), na interwencję fachowej ekipy trzeba będzie czekać w kolejce. Dlatego lepiej zadbać o przyłącze wodociągowe, zanim nadejdzie mroźna zima.

artykul%20odmrazanie_13
Odmrażanie przyłącza wodociągowego


2019-10-29