Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Historyczny festyn w Zagnańsku

Wodociągi Kieleckie

Historyczny festyn w Zagnańsku

Historyczny festyn w Zagnańsku Cukrowa wata od Wodociągów Kieleckich zadebiutowała na festynie rodzinnym w parafii św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku w niedzielę 2 września. Tematem przewodnim była rocznica odzyskania niepodległości.
Podczas dorocznego IX Parafialnego Festynu Rodzinnego w Zagnańsku w niedzielę 2 września  połączono przyjemne z pożytecznym. Festyn odbywał się pod hasłem „Drogi wolności wiodły przez Zagnańsk” i rozpoczął się od historycznego przedstawienia słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów. Na terenie parafii św. Rozalii i św. Marcina stanęły stoiska z wyrobami ludowymi, jedzeniem i napojami, a wśród nich niebieski namiot Wodociągów Kieleckich. Przekonywaliśmy o zaletach kieleckiej kranówki. Na festynie jesteśmy co roku, ale tym razem po raz pierwszy przywieźliśmy maszynę do waty cukrowej. Słodki poczęstunek cieszył się wielkim powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych. Watę rozdawał również prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz.
Przedstawiciele naszej spółki na scenie wręczyli nagrody zwycięzcom rodzinnego konkursu wiedzy historycznej „Polska — Nasza Niepodległa”.
Na scenie można było również zobaczyć występy taneczne, akrobatyczne, wokalne i instrumentalne. Wystąpił kabaret złożony z dzieci ze świetlic Wolna Strefa. A pod sceną zorganizowano warsztaty Hand made Koła Gospodyń Wiejskich „Florianki”, pokaz wybijania monet, zabawę z trombitą, loterię. Dochody przeznaczono na świetlice Wolna Strefa.

Galeria zdjęć - kliknij 
2018-09-04