Sobota, 05 Grudnia 2020, Kryspiny, Norberta, Sabiny
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Goście z Winnicy pytają o nowości

Wodociągi Kieleckie

Goście z Winnicy pytają o nowości

Goście z Winnicy pytają o nowości Delegacja samorządowców z Winnicy i obwodu winnickiego na Ukrainie odwiedziła oczyszczalnię ścieków w Sitkówce. Zainteresowani byli nowościami w działalności Wodociągów Kieleckich oraz zmianami w całej branży wod-kan. Delegacja przebywała w naszym regionie na zaproszenie marszałka województwa świętokrzyskiego.
Siedmioosobowej delegacji przewodniczył Oleksandr Piszczyk — wiceprzewodniczący Administracji Państwowej Obwodu Winnickiego, a miasto Winnicę reprezentowali wiceprezydenci Mykola Formaniuk i Andrij Oczeretnyj. Była to już kolejna taka wizyta, dlatego zagranicznych gości najbardziej interesowały nowości, jakie zaszły w wodociągowej spółce oraz zmiany przepisów w branży wodociągowej i kanalizacyjnej. W oczyszczalni w Sitkówce gości przyjęli jej dyrektor Marek Banasik i kierownik Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych Piotr Fąfara. Po spotkaniu w sali konferencyjnej goście dłuższą chwilę spędzili w zmodernizowanej dyspozytorni, gdzie rozmawiano m.in. o przygotowaniu oczyszczalni do gwałtownych zmian pogodowych, jak deszcze nawalne, burze i wichury.

Delegacja przebywała w naszym regionie na zaproszenie marszałka województwa świętokrzyskiego, w związku z odbywającymi się w Kielcach XXI Targami Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Galeria zdjęć


2020-02-28