Wtorek, 16 Sierpnia 2022, Joachima, Nory, Stefana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > "Gazeta Wyborcza" o UE i Wodociągach

Wodociągi Kieleckie

"Gazeta Wyborcza" o UE i Wodociągach

"Gazeta Wyborcza" o UE i Wodociągach
"- Kto chciał i potrafił sięgnąć po unijne pieniądze, ten zmienił oblicze swojej firmy, miasta czy gminy — mówi Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich". Tak zaczyna się artykuł "25 miliardów, które zmieniły Kielce i region. Zobacz, na co poszło najwięcej pieniędzy" w piątkowym wydaniu kieleckiej "Gazety Wyborczej".
"Gazeta" podsumowuje największe i najważniejsze inwestycje unijne w regionie świętokrzyskim od przystąpienia Polski do UE 25 lat temu. Wśród najważniejszych beneficjentów unijnych środków, nie tylko pod względem wielkości, ale i sprawności ich wykorzystania wymienia Wodociągi Kieleckie.

"Przedstawialiśmy inwestycje, które najlepiej nam służą i mają największy wpływ na nasze życie. Dziś próba podsumowania. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ projektów realizowanych z unijnym wsparciem mieliśmy mnóstwo, nie tylko tych inwestycyjnych, rzucających się w oczy, ale także tzw. miękkich, np. w edukację dzieci i dorosłych" - podkreśla autor artykułu Janusz Kędracki.
Wśród tych inwestycji zasługujących na uwagę wymienia m.in. budowę drogi ekspresowej S7, dworca PKS w Kielcach, kieleckiego systemu komunikacji zbiorowej.

"Prezes Wodociągów Henryk Milcarz wylicza, że dzięki pieniądzom z UE udało się m.in. zbudować ponad 200 km sieci kanalizacyjnej, ponad 100 km sieci wodociągowej i 16 przepompowni, a także rozbudować i zmodernizować oczyszczalnię ścieków. – Tak ogromnych zadań bez unijnego dofinansowania nie wykonalibyśmy na przestrzeni kilku pokoleń – uważa" - czytamy w artykule "GW".
Prezes Milcarz podkreśla, jak mentalnie zmieniły się postawy pracowników po wejściu Polski do Unii. "– My tu, w Wodociągach, staliśmy się zupełnie innymi ludźmi. Wymagań, procedur niezbędnych do zdobycia dofinansowania nauczyliśmy się perfekcyjnie. Każdy z nas jest teraz inny, lepszy zawodowo – twierdzi prezes Wodociągów Kieleckich".

Cały artykuł:
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,28621748,25-miliardow-ktore-zmienily-kielce-i-region-zobacz-na-co.html


GW%2025%20miliardow%20z%20UE%20duzy
2022-06-27