Piątek, 29 Maja 2020, Benity, Maksymiliana, Teodozji
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Finał WOŚP. Sokoły śpiewały i licytowały

Wodociągi Kieleckie

Finał WOŚP. Sokoły śpiewały i licytowały

Finał WOŚP. Sokoły śpiewały i licytowały Wodociągowy chór specjalny „Sokoły” tym razem nie tylko śpiewał na scenach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale też dzielnie licytował. Na licytacji w KCK „sprzedano” prawo na nadania imienia wodociągowemu hydrantowi.
Wodociągi Kieleckie intensywnie włączyły się w niedzielny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12 stycznia. Na kieleckim Rynku wystąpił chór okolicznościowy „Sokoły” w wodociągowym składzie: prezes Henryk Milcarz, dyrektor ds. ekonomicznych Władysław Karol Jacewicz, kierownik ujęcia w Białogonie Piotr Jędryka i wójt Masłowa Tomasz Lato. Śpiewali pieśni patriotyczne i biesiadne, ale to nie wszystko - „Sokoły” wylicytowały również za 1000 zł replikę okularów Jurka Owsiaka, a potem... oddali je z powrotem na dalszą licytację, aby dodatkowo zasiliły konto WOŚP. „Sokoły” wystąpiły jeszcze podczas odbywającego się po raz pierwszy finału WOŚP w centrum kultury Szklany Dom w Masłowie oraz na scenie WOŚP w Galerii Echo.
- Byliśmy tak zajęci, że nie starczyło czasu na chodzenie z puszkami, dlatego wybraliśmy licytację, bo każdy sposób pomocy jest dobry. To był wspaniały dzień — komentuje Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich.
Również na Rynku i kieleckich ulicach dzielnie zbierał pieniądze do puszki Dinuś, czyli wodociągowa maskotka. Datki szczególnie chętnie dawały dinozaurowi dzieci.
Z kolei na scenie KCK licytowany był dyplom i prawo do nadania własnej nazwy hydrantowi Wodociągów Kieleckich pomalowanemu na podobieństwo wolontariusza WOŚP, który zostanie zamontowany na jednej z kieleckich ulic. Licytację za 400 zł wygrał Pan Łukasz Kędziora. W KCK stał też nasz wodociągowy saturator, z którego każdy chętny mógł za darmo napić się gazowanej kieleckiej kranówki z sokiem lub bez.
- Licytacja nazwy hydrantu to był bardzo fajny i oryginalny pomysł. Było spore zainteresowanie — mówi Jarosław „Foka” Bukowski, który prowadził licytację WOŚP w KCK.

Galeria zdjęć2020-01-11