Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Festiwal smaków z kielecką kranówką

Wodociągi Kieleckie

Festiwal smaków z kielecką kranówką

Festiwal smaków z kielecką kranówką Festiwal Świętokrzyskich Smaków po raz trzeci zorganizowała redakcja „Echa Dnia”. Towarzyszył mu konkurs kucharzy. Nie mogło zabraknąć Wodociągów Kieleckich, bo żadnej dobrej potrawy nie da się zrobić bez kieleckiej kranówki.
Stoisko informacyjne Wodociągów Kieleckich stanęło naprzeciwko głównej sceny III edycji Festiwalu Świętokrzyskich Smaków 28 i 29 kwietnia w skansenie w Tokarni. Rozdawaliśmy balony, gadżety i częstowaliśmy wodą z saturatora, do którego zawsze była kolejka chętnych.
Impreza przyciągnęła tłumy kielczan i gości z całej Polski, w niedzielę zabrakło miejsc parkingowych. Wręczono kilkadziesiąt nagród dla najlepszych lokali gastronomicznych w powiatach i województwie. A w niedzielę odbył się konkurs najlepszych kucharzy w kategoriach profesjonaliści, amatorzy i juniorzy (ci ostatni to uczniowie szkół gastronomicznych).
Wśród wręczających nagrody był prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz. Podkreślał on, że bez kieleckiej kranówki nie da się zrobić żadnej dobrej potrawy.
Wśród kucharzy tytuł Świętokrzyskiego Mistrza Kuchni zawodowców zdobył Mariusz Putek, któremu pomagał Krzysztof Adach (restauracja Glamour w Hotelu Binkowski). Najlepszym juniorem został Karol Filipczak z pomocą Macieja Kasprzyka ze Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach. Wśród amatorów wygrała Jolanta Bąk, której pomagała Małgorzata Sobczyk z Koła Gospodyń Wiejskich „Korytniczanki”. A najpiękniejszym stoiskiem mógł się pochwalić Ośrodek Edukacyjno-Muzealny Świętokrzyski Sztetl w Chmielniku.

Galeria zdjęć - kliknij

Relacja w „Echu Dnia” - kliknij

2018-04-30