Niedziela, 20 Września 2020, Eustachego, Faustyny, Renaty
Formularz Szukaj
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Ekopasjonaci w Wodociągach

Wodociągi Kieleckie

Ekopasjonaci w Wodociągach

Ekopasjonaci w Wodociągach Wodociągi Kieleckie były jednym z organizatorów warsztatów „Ekopasjonaci” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. świętokrzyskiego. Zajęcia o ochronie środowiska, szczególnie kieleckiej wody, przeprowadziliśmy w Podzamczu Chęcińskim i Sitkówce.
W piątek 29 września Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim zorganizowało dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa zajęcia ekologiczne „Ekopasjonaci — jednodniowe, wyjazdowe warsztaty edukacyjne". Jednym z zaproszonych organizatorów były Wodociągi Kieleckie. Pierwsza część zajęć odbywała się w Podzamczu Chęcińskim. Tam wszystkich 60 uczestników z opiekunami wysłuchało krótkich prezentacji biorących udział w warsztatach instytucji. My mówiliśmy o ochronie wód podziemnych, z których korzystają odbiorcy Wodociągów Kieleckich. Przekonywaliśmy, jak ważne dla ochrony wód są dokonywane przez spółkę inwestycje. Namawialiśmy do picia kieleckiej kranówki.
W drugiej części warsztatów młodzież podzielona na grupy udała się na zajęcia w terenie. Jedna z grup trafiła do Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka”, gdzie wyjaśniliśmy działanie oczyszczalni przy makiecie naszego obiektu i podczas krótkiego zwiedzania wybranych obiektów.
Była to już kolejna edycja Ekopasjonatów. Może w nich wziąć udział każda szkoła, która zgłosi delegację maksymalnie 4 uczniów z opiekunem. Organizatorami tegorocznej edycji były: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim;
Rzecznik Młodzieży przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego; MAC – Edukacja, Technologie, Dydaktyka; Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych; Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach – Wydział Matematyczno-Przyrodniczy i Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o.
Galeria zdjęć

2017-10-05