Poniedziałek, 21 Września 2020, Darii, Mateusza, Wawrzyńca
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Dzień wody w śniegu i słońcu [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Dzień wody w śniegu i słońcu [wideo]

Dzień wody w śniegu i słońcu [wideo] Słońce i śnieg towarzyszyły tegorocznym obchodom Światowego Dnia Wody w Kielcach. Wspólnie z przedszkolakami i uczniami próbowaliśmy przegonić zimę podczas happeningu na ul. Sienkiewicza.
Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz dzielnie hałasował na tamburynie, aby przegonić zimę. Pomagały mu przedszkolaki, uzbrojone dodatkowo w bębenki, gwizdki i trąbki. Zima dzielnie walczyła z wiosną - raz wychodziło słońce, raz padał śnieg. W ten sposób w środę 21 marca wspólnie z Radiem Kielce braliśmy udział w rozpoczęciu konkursu na najładniejszą marzannę na mostku nad Silnicą na ul. Sienkiewicza.
Ustawiliśmy stoisko edukacyjne o kieleckiej wodzie i ochronie środowiska. Zgodnie z tegorocznym hasłem Światowego Dnia Wody - „Przyroda dla wody” - przekonywaliśmy do tego, że aby mieć zdrową czystą wodę musimy dbać o całą naturę. Wśród gadżetów największą popularnością cieszyły się nasze niebieskie balony.
Po zakończeniu happeningu dzieci przeszły ze swoimi marzannami w pochodzie do Muzeum Zabawy i Zabawek, a my wzięliśmy udział w zajęciach ekologicznych w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś". Tam wiceprezydent Kielc Czesław Gruszewski zachwalał jakość kieleckiej kranówki. Prezes Milcarz mówił o znaczeniu wody dla zdrowia, rozdawał słodycze, a nawet wspólnie z prezydentem Gruszewskim wziął udział w eksperymencie chemicznym Wiosennego Chemika, czyli laborantki Wodociągów Kieleckich Małgorzaty Młynik.
Przy wyjściu częstowaliśmy młodych widzów kranówką z sokiem z naszego saturatora.
Wideo - relacja Telewizji Świętokrzyskiej

Galeria zdjęć2018-03-22