Wtorek, 16 Sierpnia 2022, Joachima, Nory, Stefana
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Dzień wody. Konkurs na FB, pokaz w teatrze i wywiad w radiu

Wodociągi Kieleckie

Dzień wody. Konkurs na FB, pokaz w teatrze i wywiad w radiu

Dzień wody. Konkurs na FB, pokaz w teatrze i wywiad w radiu Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Wody Wodociągi Kieleckie przygotowały konkurs na swoim profilu na Facebooku, specjalny wywiad w Radiu Kielce i wizytę w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Po teatralnym przedstawieniu małych widzów częstował smakołykami Dinuś — nasza wodociągowa maskotka.
22 marca 2022 roku to Światowy Dzień Wody ustanowiony przez ONZ 30 lat temu. Hasłem tegorocznych obchodów jest "Wody podziemne — niewidoczne uczynić widocznym". Z tej okazji Wodociągi Kieleckie przygotowały łatwy konkurs na swoim Facebooku. Codziennie przez tydzień publikujemy ciekawostki dotyczące ochrony i jakości wód podziemnych, tego, skąd się bierze kielecka kranówka, jakie są zalety wód podziemnych. Autorzy reakcji i najciekawszych komentarzy na stronie FB Wodociągów Kieleckich otrzymują oficjalny Certyfikat Uczestnictwa w Światowym Dniu Wody 2022.

Więcej o konkursie

Również w związku z dniem wody Henryk Milcarza, prezes Wodociągów Kieleckich udzielił wywiadu w Radiu Kielce. "W sezonie letnim do Kielc wrócą poidełka, które zostały zamknięte z powodu ograniczeń pandemicznych. W najbliższym czasie zostaną wyznaczone również nowe miejsca, gdzie mają się one pojawić. Będą to między innymi szkoły i przedszkola" - powiedział prezes Milcarz.

Cała rozmowa

A w przededniu dnia wody, w poniedziałek 21 marca Wodociągi Kieleckie gościły w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś". Po teatralnym przedstawieniu dzieci obejrzały niezwykły pokaz eksperymentów chemicznych związanych z wodą i wysłuchały krótkiej pogadanki o kieleckiej kranówce. Było wiele śmiechu, zachwytów i ciekawych pytań. Na koniec małych widzów częstował smakołykami Dinuś — nasza wodociągowa maskotka.

Relacja wideo na kanale YouTube Wodociągów Kieleckich


Galeria zdjęć

2022-03-24