Poniedziałek, 23 Maja 2022, Leoncjusza, Michała, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Drugi rower wodny od wodociągów dla uczniów [wideo]

Wodociągi Kieleckie

Drugi rower wodny od wodociągów dla uczniów [wideo]

Drugi rower wodny od wodociągów dla uczniów [wideo] Drugi rower wodny dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce" przekazały Wodociągi Kieleckie. Sprzęt ma oswajać z wodą najmłodszych, którzy mogą skorzystać również z darmowych kursów żeglarstwa i pierwszej pomocy.
W piątek 30 lipca na przystani Zalewu Kielce odbyła się miła uroczystość przekazania roweru wodnego od Wodociągów Kieleckich dla Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zalew Kielce". Klub prowadzi w wakacje darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z żeglarstwa oraz pierwszej pomocy, m.in. dla uratowanych z wody topielców. Pierwszy rejs nowym sprzętem po zalewie odbyli prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz oraz prezes UKS "Zalew Kielce" Andrzej Kosmala, a towarzyszyli im dwaj młodzi uczestnicy zajęć. Wszystkich zabawiała maskotka wodociągów — puchaty Dinuś.
Nie był to pierwszy podarunek od wodociągowej spółki dla klubu. Pierwszy taki sam rower przekazano w 2019 r., dzieciaki dostały też nowoczesne, lekkie i wygodne kamizelki ratunkowe.  
- Kiedy dowiedziałem się, jak wielkim powodzeniem cieszy się nasz rower, nie wahałem się spełnić kolejną prośbę klubu. Oswajanie się z wodnym żywiołem, bezpieczeństwo dzieciaków są najważniejsze, a przy okazji uczą się, jak ważna jest dla nas wszystkich woda — mówił prezes Milcarz.
- Chociaż najwięcej czasu i energii poświęcamy żeglarstwu, to rower wodny okazuje się bardzo przydatny. Są dzieci, które, zanim popłyną same na żaglówce, muszą przywyknąć do wody. Rower wodny jest stabilny, pływają w nim cztery osoby, dzieci czują się bezpiecznie i przyzwyczajają do otwartej przestrzeni na zalewie — tłumaczył prezes Kosmala.
Wodociągi Kieleckie są mecenasem klubu od 4 lat.

Zobacz relację wideo


Galeria zdjęć

 
2021-07-31