Niedziela, 20 Września 2020, Eustachego, Faustyny, Renaty
Formularz Szukaj
Ladowanie
1929-2009 80 lat tradycji i nowoczesności
Wodociągi Kieleckie > Wydarzenia - archiwum > Delegacja z Winnicy próbuje kranówki

Wodociągi Kieleckie

Delegacja z Winnicy próbuje kranówki

Delegacja z Winnicy próbuje kranówki Delegacja miejskich urzędników z Winnicy na Ukrainie z zastępcą mera Mykołą Formaniukiem na czele gościła w Wodociągach Kieleckich. Interesowali się działalnością spółki, ostatnimi inwestycjami i pozyskiwaniem środków zewnętrznych.
W środę 20 września gościliśmy w naszej spółce czteroosobową delegację miejskich urzędników z Winnicy na Ukrainie. Byli to: Mykoła Formaniuk — zastępca mera Winnicy, Igor Krawiec — dyrektor ds. inwestycji i budownictwa Urzędu Miasta w Winnicy,
Wołodymyr Nicenko — dyrektor ds. komunalnych i zagospodarowania miasta UM w Winnicy i Wołodymyr Chornowil — dyrektor Winnickiego Zarządu Dróg i Ruchu. Prezentację spółki prowadzili dyrektor ds. technologiczno-eksploatacyjnych Danuta Brymerska i dyrektor ds. ekonomicznych Władysław Karol Jacewicz.
- Czy to jest woda z kranu? - zapytał na początku wizyty mer Formaniuk, pokazując na karafkę przygotowaną dla gości. Byli zaskoczeni taką formą promocji kieleckiej kranówki.
Goście z Ukrainy pytali o inwestycje dokonane w ostatnich latach przez Wodociągi Kieleckie oraz o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Interesowała ich również cena za wodę i odprowadzanie ścieków, jaką płacą odbiorcy.
Największe wrażenie zrobiło zwiedzanie Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych na Oczyszczalni Ścieków w Sitkówce.

Była to już kolejna wizyta z zagranicy w naszej spółce. Oprócz Ukraińców gościliśmy m.in. Chińczyków, Amerykanów, Francuzów, Niemców, Duńczyków i Rosjan.

Galeria zdjęć - kliknij


2017-09-22